गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा आर्थिक बर्ष २०७८/ ०७९को गाउँपालिका स्तरीय १ दिने बार्सिक समिक्षा गोष्ठी कार्यक्रम सम्पन्न

गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा आर्थिक बर्ष २०७८/ ०७९को गाउँपालिका स्तरीय १ दिने बार्सिक समिक्षा गोष्ठी कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।पालिका अध्यक्ष तथा कार्यक्रमका सभापती यदु ज्ञवालीले कार्यक्रममा यश पालिकाका हरेक कार्यक्रमहरु जनताको घरदैलोमा पुग्नु पर्ने सेवा प्रवाहामा कमि नगर्ने टोल तथा घर घरमा स्वास्थ सेवा पुर्याउने उपलब्धी कामहरु लाई डाटा तयारी गरि दस्ताबेजका रुपमा राख्ने खोप देखि बिमाका कार्यक्रम लाई प्रभाबकारी रुपमा सन्चालन गरिने ,कर्मचारी अभाव हुन नदिने हरेक स्वस्थ्य कर्मचारी लाई तालिम प्रदान गर्ने पोस्टमाटको लागि तत्काल नै डाक्टर लाई तालिमको ब्यबस्थापन गर्ने बताउदै कार्यक्रम प्रभावकारी भएको बताउनु भयो।

कार्यक्रममा पालिकाका सवै वडाका स्वास्थ सस्थाहरुले गरेका कामको प्रगती प्रतिबेदन प्रस्तुत गर्दै पालिका अध्यक्ष , र स्वास्थ साखालाइ समस्या का विषयलाई जानकारी गराउनु भएको थियो।

कार्यक्रममा पालिकाकी उपाध्यक्ष मिना गौतम , जिल्ला स्वास्थ कार्यालय गुल्मीका प्रमुख पशुपति आचार्य , जिल्ला अस्पताल गुल्मीका प्रमुख उत्तम पच्या स्वास्थ साखा प्रमुख छत्र् बहादुर अधिकारी यस्तै वडाका अध्यक्षहरु लगायतको विशिष्ट आथित्यता रहेको थियो।

कार्यक्रममा स्वास्थ साखा प्रमुख अधिकारीले अबका कार्यक्रमहरु चरण बद्द रुपमा सन्चालन गर्न योजना बनाइसकियकोले महिला स्वास्थ स्वयम् सेबिका स्वास्थ चैकी र सरोकार वाला शीत छलफल पनि अगाडी बढाइएको बताउदै हरेक घर धुरिमा स्वास्थ् सस्थाको टिम उपचारमा खट्ने बताउनु भयो।
यस्तै कार्यक्रममा भनाइ राख्दै प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मदु कृष्ण पौड्यालले हरेक सस्थाहरुले गरेका कामको प्रगति सुन्दा खर्च गरे अनुसारको प्रगती सन्तोस भएको , आयुर्वेद सस्थामा जनताले बढी बिस्वास मानेर उपचार गर्न गयको र अन्य सस्थामा भन्दा आयुर्वेद बाट बढी सेवा लिएकोमा खुसी व्यक्त गर्नु भयो । कार्यक्रमको सहजीकरण अमृत ज्ञवालीले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *