पछिल्लो क्रममा “जय जय कोटेश्वर” समुह दुखीको साहारा बन्दै छोटो समयमा अत्यधिक लोकप्रिय बन्यो

गुल्मी। गुल्मीको मुसिकोट नगरपालिका वडा नम्बर ५ आपचौरमा प्रचार प्रसारको कारणले पछि परेको कोटेश्वर मन्दिरको प्रचार गर्नको लागी बनेको “जय जय कोटेश्वर” समूह अहिले पछिल्लो क्रममा गरिब तथा दिन दुखीको सहारा तथा नयाँ नयाँ प्रभावकारी मुलक कार्यक्रम आयोजना गरेर सबैको मन जितेको छ। “जय जय कोटेश्वर” समुहले लुकेर रहेका प्रतिभाको प्रष्फुटन हुने हिसाबले खुल्ला अनलाइन तीज गीत नित्य प्रतियोगिता भर्खरै सम्पन्न गरेको हो। सोहो कार्यक्रमबाट लुकेर रहेका दर्जनौ कलाकारको उत्कृष्ट प्रतिभा प्रष्फुटन भएको थियो।

यहि वर्षको श्रावण महिनामा पाल्पाको लघुवामा भएको बस दुर्घटनामा परेर गम्भीर घाइते भएका चन्द्रकोटका चन्द्रबहादुर बिक काठ्माण्डौको हस्पिटलमा छट्पटाइरहेका थिए। सोहि खबर उक्त समूहले थाहा पाएर सहयोग अभियान संचालन पश्चात लाखौ रकम संकलन गरेर हस्तान्तरण गरेको थियो। धार्मिक स्थल कोटेश्वर मन्दिरलाइ प्रचार गर्ने उद्देस्यले “जय जय कोटेश्वर” नामक लोक भजन भिडियो छायांकन पश्चात स्थापना भनेको सानो टीमले छोटो समयमा उदारणीय काम गरेर धेरैको मन मनमा बस्न सफल भएको छ।

बैदेशिक रोजगारको लागी जापानमा रहनु हुने समाजसेवी सक्रिय युवा किरण खरेल र तुलाराम तिवारीले यो टीममा रहेर बिभिन्न कार्यक्रमको निर्देशन गर्दै आउनुभएको छ। राम्रा कामको प्रोत्साहन नराम्रोको बहिस्कार गर्दै आएको “जय जय कोटेश्वर” समुहले छोटो समयमै कोटेश्वर मन्दिरको डकुमेन्ट्री भिडियो, लोक भजन भिडियो छायांकन, कार्यक्रमको प्रायोजक देखि लिएर नया प्रतिभालाई उठान र पुराना कलाकारलाइ सम्मान संगै पत्रकारलाइ पनि सम्मान गर्दै आएको छ।

पछिल्लो समयमा करिब २ वर्ष देखि गुल्मी आँपचौरकी दुवै मृगौला गुमाएकी सुमित्रा बिक बुटवलमा तड्पिरहेकि थिइन। बिना औषधि भोकभोकै बुटवलको कोठामा बसेको थाहा पाए पछि मुख्य निर्देशक किरण खरेल र तुलाराम तिवारीको मातहतमा रहेर उक्त समूहले केहि साथ् दिने हेतुले पत्रकार महेन्द्र कौशलले नगद रु ५,००० (पाँच हजार) सहयोग स्वरुप उहाकै कोठा रुपन्देही बुटवलमै पुगेर हस्तान्तरण गरेका हुन्।

उक्त “जय जय कोटेश्वर” समुहले छोटो समयमा दर्जनौ कार्यक्रम संचालन गर्दै आएको हुनाले विभिन्न संघसस्था तथा बुद्धिजीवि व्यक्तित्वहरुको सल्लाह र प्रतिक्रिया बटुल्दै आएको छ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *