रुरु क्षेत्र -१ रिडीमा तीन दिने बृहत निशुल्क स्वास्थ शिविर सम्पन्न

रुरु क्षेत्र -१ रिडीमा तीन दिने बृहत निशुल्क स्वास्थ शिविर सम्पन्न  भएको छ
रुरु क्षेत्र गाउँपालिकाको मुख्य आयोजना तथा नेपाल हृदय रोग निवारण प्रतिष्ठान नेपाल , नेपाल नेत्र ज्वती संघ , लुम्बिनी मेडिकल कलेज प्रवास पाल्पा, नेपाल औषधी व्यवसायी संघको सहकार्यमा शिविरको आयोजना गरिएको रुरु क्षेत्र गाउँ पालिकाका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले जानकारी दिनु भयो । समापन सत्रमा अध्यक्ष ज्ञवालीले उक्त शिविर बाट विभिन्न रोगका २०३१जना बिरामीहरुले सेवा लिएका तथा जटिल प्रकारका बिरामीहरुलाइ प्रत्यक्ष फाइदा पुगेको बताउदै शिविर अवधी भर विभिन्न क्षेत्र बाट सहयोग पुर्याउने महानुभाव विभिन्न संघ संस्था सुरक्षा निकाय सहकर्मी साथिहरु स्वास्थ संस्थाहरु सहयोगी निकाय लाई धन्यवाद प्रकट गर्दै आगामी दिनमा समेत यस्ता कार्यक्रम संचालन गर्दा सहयोग गर्न आग्रह गर्नु भयो।
उहाले सबैको साथ सहयोग पाएमा गाउँपालिकाले आगामी दिनहरुमा पनि महिला शिविर आयोजना गरी सेवा प्रदान गर्ने बताउनु भयो। शिविरमा ८६१ जना ले आँखा जाच गर्नु का साथै ४५० जनालाई चस्मा बितरण गरिएको थियो। यस्तै २५७ जनाले पेटको प्ररीक्षण ,३७९ को मुटुको जाच २९५ जनाले इ सिजिको सेवा , २०५ जनाले इको सेवा १९६ जना स्त्री प्रसुति सेवा लिएको गाउँपालिका प्रवक्ता तथा वडा न ५ का वडा अध्यक्ष हरि प्रसाद ज्ञवालीले जानकारी दिनुभयो।

यस्तै समापन कार्यक्रममा विशिष्ट अतिथी नेपाल सरकारका पुर्व मुख्य सचिव लिलामणी पौड्यालले स्वास्थ्य जस्तो महत्त्वपूर्ण विषयलाई गाउँपालिकाले पहिलो एजेन्डा नै बनायर शिविर सञ्चालन गरेको र हरेक दुखी बिपन्न गरिब असाय बर्गले सहजताका साथ सेवा लिएको देख्दा खुसी व्यक्त गर्दै आगामी सेवा सन्चालन गर्दा थप कार्यक्रमका साथ अगाडी बढाउन सकिने बताउनु भयो।
नेत्र ज्योती संघ केन्द्रिय सचिव भरत बहादुर चन्द्र , गुल्मी जिल्लाका सभापति शेर बहादुर थापा, रोग निवारण प्रतिष्ठान लुम्बिनी प्रदेशका अध्यक्ष अखिलेस्वर पाण्डे लगाएतको विशिष्ट आतिथ्यता रहेको थियो। वडा न १ का वडा अध्यक्ष नवराज बिकको स्वागत मनतब्य राख्दै शिविरले पाल्पा गुल्मी स्याङ्जा अर्घाखाँचीका जनताले सेवा लिएको बताउनु भयो ।समापन सत्रमा पालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधु कृष्ण पौड्याल , स्वास्थ शाखा प्रमुख छत्रबहादुर अधिकारी , जन प्रतिनिधिहरु संघ सस्थाका प्रमुख सुरक्षा निकाय पत्रकार स्वास्थ कर्मी महिला समूह लगायतको आथित्यता रहेको थियो। शिबिरमा योग्दान पुर्याउने विभिन्न महानुभाव तथा संघ सस्थालाइ सम्मान गरिएको थियो कार्यक्रमको सन्चालन दामोदर ज्ञवालीले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 853

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *