जिल्लाकै पहिलो सहकारीले मनायो ५५ औं साधरण सभा

चुरामणि तिमिल्सिना
असोज-२९
और्व कृषि सहकारी संस्था लिमिटेड तानसेन नगरपालिका वडा न १४ अर्गली पाल्पाको ५५ औ वार्षिक साधारण सभा कार्यक्रम राधाकृष्ण मन्दिरमा सम्पन्न भएको छ । सहकारी संस्थाका अध्यक्ष भानुभक्त पाण्डेको अध्यक्षतामा सन्चालन भएको कार्यक्रममा जिल्ला सहकारी संघ पाल्पाका अध्यक्ष भुपति पाण्डे प्रमुख अतिथि रहनु भएको थियो ।

समारोहमा सहकारी पूर्व जिल्ला अध्यक्ष दुर्गा दत्त रेग्मी, वडाका जन प्रतिनिधि, पत्रकार, राजनैतिक दलका प्रतिनिधिहरु , बित्तिय संस्थाका पधाधिकारिहरु , महिला समुह , सुरक्षा निकाय , सामाजिक अभियानताहरुको विशिष्ट आथित्यता रहेको थियो।
सहकारी सस्थाका उपाध्यक्ष चन्डि प्रसाद न्यौपानेको स्वागत मन्तव्य बाट सुरु भएको कार्यक्रममा सस्थाका अध्यक्ष भानु भक्तपाण्डेले संस्थाको अर्थिक प्रतिबेदन प्रस्तुत गर्दै हाल सम्म संस्थाले गरेका क्रियाकलापका बारेमा प्रकाश पार्नु भएको थियो।

समारोहमा व्यवस्थापक बिष्णु प्रसाद पाण्डेले आर्थिक बर्ष २०७८/७९ को ६४ लाख बराबरको आयव्यय प्रस्तुत गर्नुका साथै १ बर्ष भित्रमा ६४ हजार नाफा गर्न सफल भएको प्रतिबेदनमा प्रस्तुत गर्नु भएको थियो।

सभालाई सम्बोधन गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि जिल्ला सहकारी अध्यक्ष पाण्डेले सहकारी संस्थाले गरेका कामको चर्चा गर्दै सहकारीले हरेक बिपन्न बर्गलाई मात्र नभइ सबै सेयर सदस्यहरुलाई प्रत्यक्ष फाइदा पुगेको अर्गलीका किसान बर्ग अन्य क्षेत्रका किसानहरुलाई निकै फाइदा पुगेको बताउनु भयो ।

पाण्डेले अवको समयमा हरेक नागरिकहरु कुनै न कुनै सहकारी संस्थामा आबद्ध हुनु पर्ने गाउँटोल छिमेकमा सहकारी शिक्षाको चर्चा गर्न आवस्यकता रहेको बताउदै यस सहकारी जिल्लाकै पहिलो सहकारी भएकोले अन्य थप बिषयमा अगाडी बढ्न प्रेरणा प्रदान गर्नु भयो।

यस्तै कार्यक्रममा विशिष्ट अतिथि दुर्गादत्त रेग्मीले १० रुपैयाँबाट सुरु गरेको सहकारीले अहिले सम्म सदस्यको झन्डै २००० सियर भएको बताउदै सहकारीले मल, बिउ, किटनाषक औसधि, चिनि नुन लगायत खाध्यन्न सामग्री सुपथ मुल्यमा बिक्रि गरिरहेको बताउदै आगमि दिन्मा सहकारी सस्थालाइ अगाडी बढाउन नयाँ योजनका साथ लागि पर्ने बताउनु भयो ।

कार्यक्रममा आजै नयाँ कार्य समिति समेत गठन भएको छ । जस्को अध्यक्षतामा भानुभक्त पाण्डे , उपाध्यक्ष बिष्णु न्यौपाने सचिवमा पशुपति न्यौपाने कोशाध्यक्ष गिता भट्टराई रहनु भएको छ । यस्तै सदस्यमा कर्ण बहादुर राना , दुर्गा दत्त रेग्मी , बेनिराम गैरे यस्तै लेखा समितिमा , कृष्ण प्रसाद पाण्डे बिष्णु गैरे र केसव भट्टराई रहनु भएको छ । यस्तै कार्यक्रम्मा निर्वाचक मणडलका डा. नेत्र न्यौपाने थानेस्वर गैरे र लक्षमण रेग्मीले निर्वाचित समितिलाई बधाई तथा गोपनियताको सपथ ग्रहण गराउनु भएको थियो। अधिबेशनले ब्यबस्थापकमा बिष्णु प्रसाद पाण्डेलाई नै चयन गरेको छ ।
संस्थास्थाका पधाधि कारिहरु को अवधि ४ रहेको छ ।कार्यक्रमको सन्चालन बिष्णु प्रसाद पराजुलीले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *