सानाकिसानले तालिम दिदै सियर सदस्य हरु लाई टोल टोलमा जाग्रुप बनाउदै

चुरामणि तिमिल्सिना असोज ३०

मर्यादित ब्यवसाय र प्रबिधिमा सहकारी भन्ने मुल नाराका साथ उत्पादन उपरान्त हुने क्षति न्यूनीकरण व्यवस्थापन सम्बन्धि पाल्पाको अर्गलीमा साना किसान कृषि सहकारी संस्था लिमिटेडले टोल बस्तिमा तालिम संचालन गरेको छ । संस्थामा आबद्ध ८०० जना सियर सदस्य हरु लाई उत्पादन गरेका खाद्य सामाग्री भण्डारण गर्ने तरिका रोग नै नलाग्ने तरिका रोग लागेपछि अपनाउन पर्ने घरेलु उपाय तथा ब्यबस्थापनका विषयमा तालिमकि प्रशिक्षक गिता भट्टराईले सहजीकरण गर्नु भएको थियो।
तालिम पछी सिकेका कुराहरुलाई ब्यबहारमा उतार्न समिति समेत गठन गरिएको छ । जस्को अध्यक्ष दुर्गा गैरे उपाध्यक्ष पार्वती पाण्डे ,सचिवमा शोभा गैरे ,कोषाध्यक्ष सिता पाण्डे , यस्तै सल्लाहकार कृष्ण प्रसाद न्यौपाने कमला पाण्डे र कृष्ण कला पाण्डे रहनु भएको छ ।
तालिम समापन सत्रमा बोल्दै साना किसान कृषि सहकारी सस्थाका अध्यक्ष नारायण ध्वज रानाले तालिममा सिकेका कुराहरु लाई ब्यबहारिक जिवनमा उतारेर कृषि बाट राम्रो आम्दानी गरेर जिवन स्तर वृद्धि गर्न आग्रह गर्नु भयो । तालिममा धन्यवाद दिदै संस्थाकि प्रबन्धक जानकि पाण्डेले उपस्थित सहभागी सबैलाई धन्यवाद दिदै हरेक विषयलाई सिकाइका रुपमा लैजान आग्रह गर्नु भयो । कार्यक्रमको सहयोगि संस्था हिमालयन सुपर भोर्स प्रा.लि.रहेको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *