रिब्दीकोटका १२ सय कृषकलाई सत्तरी हजार केजी आलुको बिउ बितरण

भुवन रायमाझी

रिब्दीकोट गाउँपालिकाबाट कृषि कार्यक्रम अन्तर्गत गाउँपालिका भित्रका १२०० कृषकहरुलाई ५० प्रतिशत अनुदानमा कार्डिनल नामको रातो आलु बीउ ७०००० सत्तरी हजार केजी बितरण गरेको छ । गाउँपालिकाले कृषि मार्फत समृद्ध रिव्दीकोट बनाउने योजना अनुरुप व्यवसायिक रुपमा आलु उत्पादन बढाउन आलुको विउ वितरण गरेको गाउँपालिकाका अध्यक्ष नारायण बहादुर कार्कीले जानकारी दिनु भयो । गाउँ गाउँमा दैनिक तरकारीमा उपयोग हुने आलुको व्यवसायिक रुपमा समेत विस्तारमा सहयोग पुगोस भनेर पचास प्रतिशत अनुदानमै भएपनि उत्पादन वृद्धिको लक्ष्य सहित विउ वितरण गरिएको कृषी साखा प्रमुख रन्जीप कुवँरले जानकारी दिनु भयो ।गाउँपालिकाले गाउँमै उत्पादन वृद्धि, स्वरोजगार र आयमूलक कामका लागि आवश्यक बजेट विनियोजन र सोही अनुसारको नीति तथा कार्यक्रम समेत लागु गरेको छ ।रिब्दीकोट भित्रका ८ वटा वडाहरुमा आलु उत्पादनको हिसाबले रामे भएको हुदा रिब्दीकोट गाउँपालिकाले चालु आर्थिक बर्षको बजेट बाट बिउ खरीद गरी बितरण गरेको गाउँपालिकाका प्मुख प्रसासकिय अधिकृत पवन अर्यालले बताउनु भयो । गाउँपालिकाले बिउ बितरण देखी व्यवसायिक किसानहरुका लागि तालिम, कृषि औजार बितरण, भकारो तथा गोठ सुधार लगायतका कार्यक्रमहरु सन्चालन गदै आएको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 683

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *