नेपाल सम्बतका अवसरमा रिडीमा कार्यक्रम सम्पन्न चुरामणि तिमिल्सिना कार्तिक ९

चुरामणि तिमिल्सिना कार्तिक
नेपाल सम्बत ११४३ को पावन अवसरमा रुरु क्षेत्र गाउँपालिका वडा न १ को रिडीमा पनि नेवार समुदायले विभिन्न पुजा आजा तथा एक आपसमा रहेर शुभकामना आदान प्रदान गरेर पर्व लाई उत्साहित रुपमा मनाएका हुन।

नेवार जाति भाषा पुचको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। सस्थाका उपाध्यक्ष जिवन कुमार कसजुको स्वागत मन्तब्य रहेको थियो।कार्यक्रममा अध्यक्ष सुबर्ण लाल कक्षपतिले नेपाल सम्बतको इतिहास यस्ले गर्ने काम कर्तव्य अधिकार यस्को महत्त्व साथै समुदायमा हुने भाषाका बारेमा चर्चा गर्नु भएको थियो।
कार्यक्रममा विशिष्ट महानुभावहरुले हरेक समुदायमा फरक फरक तरिकाले बोलिने नेवारि भाषाले कतै कतै अन्योलमा परेकाले सबै तिर भाषाको एक रुप्ता हुनु पर्ने हरेक परिवारमा भाषाको तालिम प्रदान हुनु पर्ने भाषालाई संरक्षण गर्न सबै लाई आग्रह चर्चा गरिएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 678

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *