जन्म दिनमा अस्लेवाका पाण्डे ले गरे रुरु सन्चार लाई सहयोग

चुरामणि तिमिल्सिना रिडी
सुचना र सन्चारको पहुचलाई बिस्व भर फैलाउन विभिन्न मिडिया , पत्र पत्रीका ,अन्लाईन खबर र विभिन्न धार्मिक संस्थाले अभियान कै रुपमा लिइ काम गरेका छन यसै अन्तरगत २०७१ बैशाख २६ गते नेपालकै चार मध्यको एक धाम रुरु क्षेत्र धाम रिडीमा धार्मिक स्थलहरुलाइसंरक्षण पर्यटन आगमनमा वृद्धि गरौ भन्ने मुल नाराका साथ रुरु धार्मिक सेवा सन्चार प्रालिको स्थापना गरिएको हो ।स्थापना काल देखिनै नेपालमै पहिलो भजन प्रतियोगिता देखि बृत चित निर्माण कार्य समेत गरिरहेको छ। यस सस्थालाई जिवन्त राख्न विभिन्न दान दाताहरुले दिन प्रती दिन फ्री वाइ फाइ सेवा देखि कार्यलयलाई आवस्यक सामाग्री प्रदान गर्दै आउनु भएको छ यसै सिलसिलामा धार्मिक सस्थालाइ गुल्मी जिल्ला सत्यवति गाउँ पालिका वडा न १ अस्लेवामा बुवा देवि प्रसाद पाण्डे र आमाको कोख बाट जन्मिएका छोराहरु दक्षिण कोरियामा रहदै आउनु भएका युवा समाजसेवि बिष्णु पाण्डेले आज आफ्नो जन्म दिन र पुस १८ गते आफ्नै भाइ नारायण पाण्डेको जन्म दिन मनाउने खर्च लाई रुरु सन्चार कार्यालयको लागि जिन्सी सामाग्री खरिद्को लागि रु २५०० आर्थिक सहयोग गर्नु भएको छ । प्राय गरि आफ्ना परिवारको सदस्यहरुको जन्म दिन मनाउने खर्च यस्तै सामाजिक संघ सस्थाहरु ,बिपन्न बर्ग असाय अपांग लाइ भोजन तथा दिन दुखिहरुलाइ सहयोग गर्दै आयको पाण्डेका बुवा देवि प्रसाद पाण्डे र आमा यमकलाले बताउनु भयो। यहाँ भन्दा अधिल्ला बर्षहरुमा पनि आफ्नो परिवारले सामाजिक क्रियाकलाप देखि वृद्ध आश्रममा सहयोग , धार्मिक देखि सामाजिक संघ सस्थामा सहयोग गर्दै समाचारमा उल्लेख गरिएको छ । पाण्डे परिवारले यहाँ भन्दा अघिल्लो जन्म दिन आफैले अध्यान गरेको बिध्यालय जनता माध्यमिक बिध्यालय अस्लेवामा सहयोग गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *