पाल्पाको अर्गलीमा आलु महोत्सव किसान लाई सम्मान गर्दै सम्पन्न

 

चुरामणि तिमिल्सिना

तानसेन नगरपालिका वडा न १४ अर्गलीमा जिल्लामा पहिलो आलु महोत्सव सम्पन्न भएको छ । किसानहरु लाई ज्ञान दिन किसान लाई प्रबन्धन गर्न अर्गलीमा आलु महोत्सव आयोजना गरिएको हो। वडा न १४ का वडा अध्यक्ष श‍ोभाखर भट्टराईको अध्यक्षतामा सन्चालन भएको कार्यक्रममा तानसेन नगरपालिकाका नगर प्रमुख सन्तोस लाल श्रेष्ठ प्रमुख अतिथि रहदै पानसमा दिप प्रज्वलन गर्दै महोत्सवको उत्घाटन गर्नु भएको थियो। यस्तै महोत्सवमा नगर उपप्रमुख प्रतिक्षा सिङजालि विशिष्ट अतिथि रहनु भएको थियो। कार्यक्रम उत्घाटन पछी कार्यक्रम लाई सम्बोधन गर्दै नगर प्रमुख श्रेष्ठले किसानका लागि नगरपालिकाले माग गरे अनुसार कार्यक्रम लाई प्रबन्धन गर्ने बजेट्को बिनियोजनमा कमि नगर्न किसान लाई प्रोत्साहन मूलक कार्यक्रम सन्चालन गर्ने नगको दाथित्व भएकोले नगर सरकार पछाडि नहट्ने बताउदै कोल्ड स्टोर निर्माण गर्न सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता जायर गर्नु भयो।

तानसेन नगरपालिका कोभिड १९ प्रतिकार्य तथा एकिकृत हरित जिबिको पार्जन सहयोग परियोजना रेडाको संयुक्त आयोजनामा महोत्सव गरिएको हो । समग्र रुपमा किसानले उत्पादन गरेका कृषि उपजहरु लाई बजारिकरण गर्न किसानलाई प्रोत्साहन गर्न स्थानिय कला सस्कृति र आलुका बिभिन्न परिकार लाई पहिचान गर्न महोत्सव आयोजना गरिएको रेडा पाल्पाका निर्देशक लिला बहादुर कार्किले कार्यक्रम माथि प्रकाश पार्नु भएको थियो।

महोत्सवमा तानसेन नगर पालिकाका वडा अध्यक्षहरु शाखा प्रमुखहरु नगर कर्मचारीहरु यस्तै रिव्दीकोट गाउँ पालिका रुरु क्षेत्र गाउँपालिकाका अध्यक्ष तथा प्रतिनिधिहरु राजनैतिक दलका प्रमुखहरु , शिक्षा प्रेमिहरु विभिन्न संघ सस्थाका प्रमुखहरु सुरक्षा निकाय पत्रकार , महिला समुह , विभिन्न भजन समुह लगायतको आथित्यता रहेको थियो।

महोत्सव स्टलमा पाल्पालि चुकौनि आलुका पकौडा आलुको खिर , आलु फ्राइ ,यस्तै तरुल साग मासुजन्य परिकार ,घर यासि चामलका सेल रोटिको प्रदसनिमा राखिएको थियो। कार्यक्रमका बक्ताहरुले कार्यक्रम निरन्तरका लागि आवाहन गर्दै सिङ्गो अर्गली क्षेत्रमा १ कोल्ड स्टोर आवस्यक रहेकोलो किसानको माग पुरा गर्न कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि श्रेष्ठ लाई आग्रह गरेका हुन । महोत्सवमा विभिन्न कृषक समुह लाई सम्मान समेत गरिएको थियो । कार्यक्रममा समाज सेवि दुर्गा दत्त दत्त रेग्मीले यस महोत्सव ले निरन्तरता पाउन पर्नेमा जोड दिनु भयो कार्यक्रमको सन्चालन कृष्ण थापाले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 683

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *