सामाजिक कुरीति तथा हानिकारक अभ्यास विरुद्ध २ दिने सचेतना कार्यक्रम सुरु

चुरामणि तिमिल्सिना सामाजिक कुरीति तथा हानिकारक अभ्यास विरुद्ध २ दिने सचेतना कार्यक्रम गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिका गुल्मीमा आइतबार देखि सभाहलमा सुरु भएको छ । नेपाल सरकार महिला तथा जेष्ठ नागरिक मन्त्रालय अन्तरगर्गको महिला तथा बालबालिका बिभागको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। दुई दिने कार्यक्रमको उत्घाटन गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि रुरु क्षेत्र गाउँपालिकाका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले समाजमा बर्तमान समयम अन्ध बिश्वास कुरुती कु सस्कार ले यस्लाइ समाधान गर्न गाउँ टोल बस्ति मा सचेतना कार्यक्रम लाई प्रभावकारी रुपमा सन्चालन गर्न सकेमा कमि हुने कुरामा जोड दिनु भयो। समारोहमा शुभकामना मनतब्य राख्दै डिला कुमारी बस्नेतले कार्यक्रम माथि प्रकाश पार्दै समाजमा पुरुष प्रबन्धनका लागि विभिन्न प्रकारका कार्यक्रमहरु सन्चालन गर्न सकिने बताउनु भयो। कार्यक्रममा पालिकाकी उपाध्यक्ष मिना देवि गौतम , प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधु कृष्ण पौडेल ,वडाका सवै वडाका अध्यक्ष हरु वडा सदस्यहरु कार्यापालिका सदस्यहरु , विभिन्न संघ सस्थाका प्रमुखहरु सुरक्षा निकाय पत्रकार को आथित्यता रहेको थियो। अभिमुखि कार्यक्रममा माहिला बालबालिका तथा जेष्ठ नागरिक मन्त्रालय महिला तथा बिभागकी निर्देशक निरा अधिकारी लैङ्गिक हिम्सा निवारण गर्न हरेक स्थानीय तह तथा नगरपालिकाले निरन्तर सन्चालन गरेर समाज लाई परिबर्तन गर्न कार्यक्रमको उद्देश्य समेत रहेको बताउनु भयो। कार्यक्रममा जनप्रतिनिधिले हरेक विषयका विषय बस्तुमा तुलना गरेर समाजमापरिबर्तन ल्याउन सकिने जोड दिनु भयो कार्यक्रमको अध्यक्षता निरा अधिकारीले गर्नु भएको थियो ।कार्यक्रमको सन्चालन दामोदर ज्ञवालीले गर्नुभएको थियो।कार्यक्रम भोलि सम्म सम्पन्न रहने छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *