स्वास्थ शिविर सहित बलेट्क्सार स्वास्थ चौकीको उत्घाटन

चुरामणि तिमिल्सिना गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिका वडा न ४ मा नवनिर्मित बलेट्क्सार स्वास्थ चौकि भवनको लुम्बिनी प्रदेश सरकारका स्वास्थ मन्त्री माननिय बिष्णु प्रसाद पन्थिले उत्घाटन गर्नु भएको हो।उत्घाटन सत्रमा बोल्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि मन्त्री पन्थीले मानिसको सबैभन्दा ठुलो धन स्वास्थ भएकोले स्वास्थ जस्तो गम्भीर विषयमा कसैले पनि हेल्च्याक्राइ नगरीकन हरेक नागरिकहरुले स्वास्थ सस्था बाट हरेक प्रकारका स्वास्थ सेवा लिन सदै अगाडी सर्नु पर्ने , आगामी ५ बर्षमा लुम्बिनी प्रदेश सरकारले सबै सेवा सहितको प्रादेशिक अस्पताल लाई विशेष सेवा सहितको सुबिधा दिने कार्यक्रम पनि मन्त्रालयले अगाडी सारेको यस स्वास्थ क्षेत्रमा पनि मनत्रालयले थप सेवा दिन्को लागि पनि सहयोग गर्ने बताउदै यो पालिका सुगम र बिकसित भएकोमा पालिका परिवारलाई थप जिम्मेवारी थपिएको बताउनु भयो। कार्यक्रममा पालिकाका अध्यक्ष यदु ज्ञवाली पुर्व साम्सद कमल राज श्रेष्ठ उपाध्यक्ष मिना देवि गौतम पुर्व अध्यक्ष निलकण्ठ गौतम उपाध्यक्ष लक्ष्मी देवि पन्थ पालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधु कृष्ण पौडेल पालिकाका प्रबक्ता हरि प्रसाद ज्ञवाली वडा २ का वडा अध्यक्ष घन्याम अर्याल वडा न ६का वडा अध्यक्ष रोमनाथ पौडेल विभिन्न दलका पाटि प्रमुखहरु शिक्षा क्षेत्रका अग्रजहरु कार्यापालिका परिवार पत्रकार सुरक्षा निकायको आथित्यता रहेको थियो १ करोड १३लाखमा निर्माण सम्पन्न भएको भवन सुबिधा सम्पन्न रहेको छ ।उपाध्यक्ष मिना देवि गौतमको स्वागत मन्तव्य बाट सुरु भएको कार्यक्रममा जगा दाता लाई लाई र रेन्बो इङलिस बोडीङ स्कुलका छात्रा छात्र लाई सम्मान समेत गरिएको थियो। यता अध्यक्ष ज्ञवालीले आफ्नो कार्याकाल सम्म हरेक बिकासका पुर्वधार हरुलाइ सबै सुबिधा सन्पन्न गराउने स्वास्थ क्षेत्रमा थप बजेटको माग गर्ने हरेक नागरिकको घर दैलोमा स्वास्थ चेक जाच सहित स्वास्थ सेवा प्रदान गर्ने बताउनु भयो । भवन उत्घाटन सत्रको अवसरमा पालिकाको सहकार्यमा स्वास्थ निर्देशनालय प्रदेश सरकारको आयोजना निशुल्क स्वास्थ सिबिर समेत सन्चालन गरिएको थियो सिबिरमा डा नन्दु पाठक सहितको टोलिले सेवा प्रदान गरेको थियो शिविर बाट २०० जनाले सेवा लियका थिए ।कार्यक्रमको अध्यक्षता वडा न ४ का वडा अध्यक्ष मोति प्रसाद श्रेष्ठको रहेको थियो अध्यक्ष श्रेष्ठले स्वास्थ सस्थाको इतिहास प्रकाश पार्नु भएको थियो कार्यक्रम सन्चालन स्वास्थ शाखा प्रमुख छत्र बहादुर अधिकारीले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *