रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा ७ दिने बाल बिकास सहजकर्ताको तालिमको उत्घाटन

चुरामणि तिमिल्सिना  बैशाख  १२

रुरु क्षेत्र गाउँपालिका बलेटसार गुल्मीमा वालविकास सहजकर्ता शिक्षकहरुको लागि ७ दिने क्षमता विकास तालिमको औपचारिक रूपमा उत्घाटन गरिएको छ। ।उत्घाटन सत्रमा गाउँपालिका अध्यक्ष अध्यक्ष यदु ज्ञवाली,उपाध्यक्ष मिनादेवी गौतम,प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधुकृष्ण पौड्याल,गाउँ शिक्षा समितिका सदस्यहरु शेषनारायण पौडेल,हरि प्रसाद ज्ञवाली र तोयनारायण ज्ञवाली,छनौट सिफारिस तथा कार्यान्वयन समितिका सदस्य गीता बमरेल, सामाजिक डिभिजन कार्यालय पाल्पाका प्रमुख हरिलाल अर्याल जनबोध माध्यमिक बिध्यालयका प्रधानाध्यापक वामदेव ज्ञवाली,क्याम्पस प्रमुख शोभाखर पन्थ, आथित्यता रहेको थियो ।सात दिन सम्म सन्चाल्न हुने प्रशिक्षण कार्यक्रममा लिडिया लामा,रोजिना चित्रकार,पुजा आलेले सहजीकरण गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । तालिममा बोल्दै अध्यक्ष ज्ञवालीले सामुदायिक बिध्यालयको नतिजा संगै गुणस्तर वृद्धि गर्न हरेक शिक्षकहरु लगिन शिल भएर लाग्नु पर्ने बाल शिक्षामा बाल बालिका लाई नयाँपन दिने स्मरण शक्ति , रमाइलो बाताबरण सहित अध्यापन , खेल्दै सिक्दै जस्ता चित्र बाट ज्ञान आर्जन मनोरञ्जन अन्तरगत टेलिभिजन जस्ता कार्यक्रमहरु समेटिने हुँदा यो तालिम अति आवस्यक रहेको उत्घाटन सत्रमा जोड दिनु भएको थियो । तालिममा ४६ जनाको सहभागीता रहेको छ ।उत्घाटन सत्रको सहजिकतण शाखाका तेज बहादुर कुमालले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *