रुरु क्षेत्रमा एकवर्ष भित्रका काम संगै सुझाव संकलन

रुरु क्षेत्र गाउँपालीका गुल्मीले आगामी आर्थीक बर्षको निति तथा कार्यक्रमको लागी स्थानिय सरोकारवाला संग सुझाब संकलन गरेको छ । स्थानिय संध संस्था तथा राजनैतिक दलका प्रमख तथा प्रतिनिधिहरुले मोटरबाटोको स्तरोन्नती स्वास्थ्य शिक्षा तथा कृषीमा विशेष निति निमार्ण गरि दिगो विकासको लागी सुझाव दिएका थिए । कार्यक्रममा गाउपालीकाका पुर्व अध्यक्ष निलकन्ठ गौतमले सामुहिक हित हुने कार्यक्रमहरु मिलाएर निति निमार्ण गर्न सुझाव दिनु भएको थियो । प्रदेशका पुर्व सांसद कमलराज श्रेष्ठले उत्पादन अतिन्युन भएकाले बजारको समस्या रहेको बताउनु भयो । साथै उहाले पकेटक्षेत्र निमार्ण गरि उत्पादन नीति बनाएर प्रयाप्त उत्पादन गर्न सके बजारको समस्या नहुने बताउनु भयो । गाउपालिका अध्यक्ष यदु ज्ञवालिले सबैको अपनोत्व हुने गरि आवस्यक्ताको आधारमा काम गर्ने गरि नीति बनाउने र आगामी बजेट सिलिङ हुने समय सम्म पनि सुझाव तथा रचनात्मक सहयोग निति र बजेटमा समाबेस गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नु भयो सोही अबसरमा १ बर्षको गाउपालिकाको उपलब्धिका विषयमा प्रतिबेदन प्रस्तुत गर्नु भएको थियो । प्रतिबेदनमा स्वास्थ शिक्षा पुर्वाधार निर्माण लगायतका विषयमा गाउपालिकाले प्राप्त गरेको उपलब्धी समाबेश गरिएको थियो । गुणस्तरीय शिक्षाको लागि बिध्यालय संयोजन स्वास्थ क्षेत्रमा थप

भएका उपलब्धि रेबिज तथा लम्की स्कृन बिरुद्द गाउपालिकाको तर्फ बाट भएको पहल देखि मोटरबाटो स्तर उन्नती ३ किलोमीटर भन्दा बढी मोटरबाटो कलोपत्रे गरिएको ,पहुच मार्ग ग्राभेल तथा तटबन्द नालि निर्माण विभिन्न बिधालय तथा सघ सस्थाको भवन निर्माण र प्रसासकिय भवनबाट यसै आर्थिक बर्ष बाट सेवा प्रावाह गरिने सम्मका उपलब्धि सार्वजनिक गर्नु भयो। यश आर्थिक बर्षमा गाउपालिकाले अन्य पालिकाको तुलनामा धेरै बजेट प्राप्त गरि योजनाहरु सम्पन्न गरेको दाबी गर्नु भयो कार्यक्रममा प्रमुख प्रसासकिय अधिकृत मधु कृष्ण पौडयालले स्वागत गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमको सहजीकरण कम्प्युटर अपरेटर
दामोदर ज्ञवालिले गर्नु भएको थियो

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *