साना किसानले सदस्यहरु लाई दियो बित्तीय साक्षरता तालिम

चुरामणि तिमिल्सिना जेष्ठ  १५

सानाकिसान कृषि सहकारी सस्था लिमिटेड तानसेन नगरपालिका वडा न १४मा बित्तीय साक्षरता तथाअन्तरसमुह सुदृढीकरण तालिम सम्पन्न भएको छ । साना किसान कृषि सहकारी सस्था लिमिटेड अर्गली पाल्पाको आयोजनमा कार्यक्रम गरिएको हो ।सस्थाका अध्यक्ष नारायण ध्वज रानाको अध्यक्षता रहेको कार्यक्रममा प्रमुख अथिति तानसेन नगरपालिका वडा न १४ का वडा अध्यक्ष सोभाखर भट्टराई रहनु भएको थियो।

सस्थाकी उपाध्यक्ष चन्द्रकला खनालको स्वागत मनतब्य रहेको थियो। कार्यक्रमम १७० जना सियर सदस्यहरुको सहभागीता रहेको थियो। कार्यक्रममा साना किसान कृषि सहकारी सस्था लिमिटेड ईलाका कार्यालय बुटवलका ईलाका प्रबन्धक गणेश भट्टराई ले सहकारी लाई अगाडी बढाउने तरिका सदस्यहरुलाई आय आर्जनमा वृद्धि गर्ने तरिका अन्तर समुह सन्चालन गर्ने तरिका कृषि पशु बालि तथा बिमा कार्यक्रम आर्थिक समृद्धि गर्ने योजना समेत जानकारी दिनु भयो । यस्तै सिमलार कृषि सहकारी सस्था लिमिटेड रुपन्देहीका प्रबन्धक शोभाखर न्यौपानेले आफ्नो सस्थाले गरेका रचनात्मक कामहरु र सियर सदस्यहरुले आम्दान गर्ने तरिका लगायतका विषयमा चर्चा गर्नु भएको थियो।

प्रशिक्षण कार्यक्रममा सियर सस्यहरुले सहकारी सित सम्बन्धित विभिन्न जिज्ञासा समेत प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रमको सन्चालन सहायक प्रबन्धक सागर गैरेले गर्नु भएको थियो। कार्यक्रमको सहजिकरण प्रबन्धक जानकी पाण्डेले गर्नु भएको थियो। कार्यक्रममा वडा न १४ कि समुह न ५८ कि लक्ष्मी पाण्डेलाई गाइको मृत्यु भएकोले सस्था नियम अनुसार बिमा बापतको रकम रु २४००० समेतको चेक हस्तान्तरण गरिएको थियो ।

हस्तान्तरण गर्दै बिमा समितिका सम्योजक तोयनाराय पाण्डे तथा सम्बन्धित वडा पशु बिमा सदस्य प्रेम माया पोखरेल ले हरेक गाउँका कुना कुनामा सबै कृषकका गाइ भैसि लाई बिमा गर्न आग्रह गर्दै बिमा गर्दा हरेक फाइदा समेत हुने भएकोले सबैतिर यस्को चर्चा गर्न आवस्यक रहेको बताउनु भयो ।

 

कार्यक्रममा आजै बिमा समितिको पुनर्गठन्समेत गरिएको छ जस्मा तोयनारायण पाण्डे संयोजक रहनु भएको छ । जस्मा गिता भट्टराई , रमेश न्यौपाने गोमा पाण्डे , तेज बहादुर राना कृष्ण कला पाण्डे , कमल सारु यमलाल पाण्डे र बिष्णु प्रसाद सापकोटा सदस्यहरु रहनु भएको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *