रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा वडा वडामा घुम्ती स्वास्थ सेवा शिविर

चुरामणि तिमिल्सिना  जेष्ठ  १५

रुरुक्षेत्र गाउँपालिका गुल्मीमा एकिकृत घुम्ती स्वास्थ शिविर सम्पन्न भएको छ । रुरु क्षेत्र गाउँपालिका स्वास्थ शाखाको आयोजना तथा गाउँपालिकाको समन्वयमा कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो। घुम्ती सिबिर बाट ६७७ जनाले सेवा लियका स्वस्थ शाखा प्रमुख छत्रबहादुर अधिकारीले जानकारी दिनु भयो । सिबिरमा पाठेघरको जाचमा ३१२ जना पाठेघरको क्यान्सर शङकास्पथ ८ जना अन्य समस्या भएका ९६ जना रिङ राखीयका १० जना गर्भ निरोधक सेवा ३३ जना ल्याप सेवा १० ३ जना ले सेवा प्राप्त गरेका हुन।

।समापन सत्रमा बोल्दै पालिका उपाध्यक्ष मिना देवि गौतमले पालिकाका हरेक बस्तिहरुमा महिलाहरुले भन्न डराएर तथा लजायर आफ्ना रोगहरु पाल्दै राख्ने क्रम वढेकाले यसरि रोगहरु देखिन साथ स्वास्थ सस्था जान र परामर्स लिन सबै दिदि बैनि हरु लाई आग्रह गर्दै अव हरेक बर्ष यस्तै नयाँ स्वास्थ कार्यक्रमका साथ आफ्नो टिम निरन्तर स्वास्थ क्षेत्रमा अगाडी बढ्ने प्रतिबद्धता जायर गर्नु भयो। कार्यक्रममा डाक्टर मालिले ग्रामीण भेगमा त्यस्ता नयाँ बिरामि नभएकोले पुराना बिरामी लाई उस्तै खालका औसधि चलाउदा उहाँहरुको स्वास्थमा अझ थप उर्जा प्राप्त हुने बताउनु भयो।

यता पालिका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले हरेक वडा बस्तिहरुमा स्वास्थ कार्यक्रम लाई प्रभाव कारी रुपमा लैजाने जेष्ठ नागरिक अपांग र असाय लाई स्वास्थ टिमले घर दैलोमा सेवा पुर्याइरहेकोले स्वास्थ क्षेत्रमा पालिका रहेको बताउदै आगामी दिन्मा पनि स्वास्थ क्षेत्रको बजेटमा कार्यक्रम समाबेश गरिने प्रतिबद्धता जायर गर्नु भयो । कार्यक्रममा योगदान गर्नु हुने स्वास्थ कर्मि लाई सम्मान समेत गरिएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *