रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा शिक्षकहरुको ५ दिने तालिमको समापन

चुरामणि   तिमिल्सिना जेष्ठ  १६

मुख्यमन्त्री शैक्षिक सुधार कार्यक्रम अन्तर्गत आधारभुत तह (६-८)र माध्यमिक तह(९-१०) मा अध्यापन गर्ने विज्ञान र गणित विषयका शिक्षकहरूको लागि ५ दिने पेसागत क्षमता विकास तालिमको औपचारिक कार्यक्रमका साथ प्रमाणपत्र बितरण गर्दै समापन गरिएको छ।

रुरु क्षेत्र गाउँपालिका शिक्षा युवा तथा खेलकुद शाखा आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। ३३ जना विषयगत शिक्षकहरुको सहभागी रहेको तालिममा बिज्ञान विषय तर्फ शिक्षा तालिम केन्द्र भैरहवका शाखा अधिकृत मनोज सिर्मल महेन्द्र नमुना माद्यामिक बिद्यालय तम्घासका शिक्षक गिरि प्रसाद खनाल यस्तै गणित विषय तर्फ महेन्द्र माध्यमिक बिद्यालय तम्घासका शिक्षक युवराज ज्ञवाली र न्यु होराइज कलेज बुटवलका शिक्षक गोपाल प्रसाद आचार्यले प्रशिक्षण गर्नु भएको थियो।

समापन सत्रमा पालिकाका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीको अध्यक्षतामा सन्चालित कार्यक्रममा उपाध्यक्ष मिना देवि गौतम प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधु कृष्ण पौडेल शिक्षा समिति सदस्यहरु शेष नारायण पौडेल, तोयनारायण ज्ञवाली , नारायण ज्ञवाली यस्तै शिक्षा शाखा प्रमुख झबिलाल बिकको आथित्यता रहेको थियो ।तालिम समापन सत्रमा बोल्दै अध्यक्ष ज्ञवालीले तालिममा सिकेका कुराहरु लाई कक्षा शिक्षण गर्दा ब्यबहारिक रुपमा प्रयोग गर्दै लैजान आग्रह गर्दै सम्पुर्ण शिक्षक हरु लाई राजनितिमा नहुमि शिक्षाको गुणस्तर वृद्धि गर्न कार्य योजनाका साथ अगाडी बढन आग्रह गर्नु भयो।

तालिम पछी अनुभव प्रस्तुत गर्दै टिकारम पौडेल केदार पौडेलले यो तालिम निकै प्रभावकारी भएकले तालिम्मा सिकेका कुराहरु लाई आफुहरुले ब्यबहारमा उतार्ने प्रतिबद्धता जायर गर्नु भएको थियो ।कार्यक्रमको सहजीकरण शाखाका प्राबिधिक सहायक तेज बहादुर कुमालले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *