गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा एकीकृत शैक्षिक सुचना व्यवस्थापन प्रणाली सम्बन्धि ५दिने तालिमको शुभारम्भ

चुरामणि  तिमिल्सिना   जेष्ठ  १६

गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा एकीकृत शैक्षिक सुचना व्यवस्थापन प्रणाली सम्बन्धि ५दिने तालिमको औपचारिक कार्यक्रमका साथ रुरु क्षेत्र गाउँ पालिकाका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले उत्घाटन गर्नु भएको हो। मुख्य मन्त्री शैक्षिक सुधार कार्यक्रम अन्तरगत कार्यक्रम गरिएको हो। शिक्षा युवा तथा खेलकुद शाखाको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। उत्घाटन सत्रमा बोल्दै अध्यक्ष ज्ञवालीले हरेक शिक्षकहरु राजनीति बाट टाडै रहनु पर्ने गुणस्तर वृद्धि गर्न पुरानो प्रबृधि भन्दा नयाँ प्रबिधिका साथ कक्षा सन्चालन गरिनुपर्ने हरेक दिन शिक्षकहरुले नयाँ सोच बिचार र फरक सैलिमा बिद्यार्थी सामु जान आग्रह गर्नु भयो।

यस्तै उपाध्यक्ष मिना देवि गौतमले हरेक शिक्षकहरु लगन शिल अनुसासित भएर योजनाका साथ अगाडी बढ्न आग्रह गर्नु भयो। कार्यक्रममा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधु कृष्ण पौडेलले कम्प्युटरमा प्रबिस्ट गर्दा ठिक तरिकाले डाटालाई प्रबिस्ट गर्नु पर्ने ,सुचना सहि राख्नु पर्ने ,धेरै जनाको भर्दा अलमल हुने हुँदा सम्बन्धित बिद्यालय नै काम आफैले गर्दा सुचना ठिक हुने हुदा यस्को अभ्यास गर्न र तालिम पछी आफैले यो गर्न आवस्यक रहेको बताउनु भयो।

 

 

तालिममा वडा न ३ का वडा अध्यक्ष शेषनारायण पौडेल शिक्षा समितिका सदस्य तोयनारायण ज्ञवाली, नारायण ज्ञवाली , शिक्षा शाखा प्रमुख झविलाल बिक लगायतको आथित्यता रहेको थियो। तालिमामा भैरवहा शिक्षक तालिम केन्द्रिका प्रशिक्षक हरि बिस्ट प्रशिक्षण दिने कार्यक्रम रहेको छ तालिम २० गते सन्चालन हुने छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 678

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *