तुराङ बहुप्राबिधिक शिक्षालय मजुवा गुल्मी को आयोजनामा चन्द्रकोट गाउँपालिका वार्ड न ८ मजुवामा ६५ दिने तह १ को बेमौसमी_तरकारी_उत्पादन_तालीम कार्यक्रमको समापन भएको छ । शिक्षालय प्रमुख प्रदिपराज पाण्डे को सभाध्यक्ष रहनु भएको कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि चन्द्रकोट गाउँपालिका का अध्यक्ष  युबराज के सिको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो । कार्यक्रममा शिक्षालयका कृषि कार्यक्रम संयोजक जयन्ती गौतम , कृषि प्रशिक्षक सुमित भुसाल , मेहफुज आलम , सुमन अर्याल , किशोर मल्ल समेतको उपस्थिति रहेको थियो ।

साबिक रुपाकोट , जुगुम , आपचौर , दिगाम , तुराङ का स्थानिय २० जना किसानको सकृय सहभागीता रहेको तालीममा रामरतन पाल तथा मेहफुज आलमले प्रशिक्षण दिनु भएको थियो । तालीममा सहभागीको तर्फबाट सीता बस्नेत तथा शान्ती अर्यालले तालीममा सहभागी भएर नयाँ – नयाँ बिषय र सिकेको कुराहरु प्रयोगात्मक रुपमा नै अभ्यास गर्न पाएको तथा आफुले हालसम्म नजानेको बिषयमा सिक्न पाएको बताउनु भयो साथै शिक्षालयले समुदाय स्तरमा तालीम संचालन गरेकोमा खुशी ब्यक्त गर्नु भयो ।

प्रमुख अतिथि समेत रहनु भएका चन्द्रकोट गाउँपालिका प्रमुख  युबराज के सि ले तालिम तालिमको लागी मात्र नभएर उत्पादन मुखी र ब्यबहारिक रहने र सिकाइले उत्पादनमा सहयोग पुर्याउनेमा बिश्वस्त रहेको समेत बताउनु भयो । उत्पादनको बिषयमा बजारीकरणको समस्या तथा अन्य बिषयमा पालिकाले सहयोग गर्ने बताउनु भयो । तालिमले दक्ष जनशक्ति उत्पादन गर्ने र समुदाय सङ समन्वय गर्न शिक्षालयले यस्तो प्रकारको छोटो अबधिको तालिम कार्यक्रम संचालन गरेको र आगामी दिनमा पनि निरंतरता दिने तथा समुदायलाई शिक्षालयको अपनत्व महसुस गराउने खालका कृयाकलाप गर्दै जाने बिषयमा शिक्षालय प्रमुख प्रदिपराज पाण्डेले बताउनु भयो ।


६५ दिने सो तालिमको समापन समारोहमा प्रमुख अतिथि तथा सभाध्यक्ष द्वारा सहभागीहरुलाइ प्रमाणपत्र बितरण गरिएको थियो । कार्यक्रमको संचालन शिक्षालयका प्रशासकिय सहायक संजय महतले गर्नु भएको थियो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *