रुरु क्षेत्रमा ५ दिने तालिम सम्पन्न

चुरामणि तिमिल्सिना  जेष्ठ  २१

गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिकामा एकीकृत शैक्षिक सुचना व्यवस्थापन प्रणाली सम्बन्धि ५दिने तालिमको औपचारिक कार्यक्रम समापन भएको छ । गाउँपालिका कि उपाध्यक्ष मिना देवि गौतमको अध्यक्षतामा संचालित कार्यक्रममा मुख्य मन्त्री शैक्षिक सुधार कार्यक्रम अन्तरगत कार्यक्रम गरिएको हो। शिक्षा युवा तथा खेलकुद शाखाको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। समापन सत्रमा बोल्दै उपाध्यक्ष गौतमले हरेक शिक्षकहरु अव प्राविधिक ज्ञानसहित अगाडी बढने समय आयकोले नयाँ नया कुहारुको दैनिक जानकारी लिनु पर्ने , आफ्नो बिद्यालयका हरेक गतिविधि सिस्टममा राख्न प्राबिधिक जान्नै पर्ने , अरुको भरमा तल्ला लेवलका बिद्यालयल बस्न नहुने अनि आफै कम्प्युटरमा प्रबिस्ट गर्दा ठिक तथ्यांक हुने भएकोले यसरी तालिम चलाउन आवस्यक रहेको बताउनु भयो।

। कार्यक्रममा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत मधु कृष्ण पौडेलले कम्प्युटरमा प्रबिस्ट गर्दा ठिक तरिकाले डाटालाई प्रबिस्ट गर्नु पर्ने ,सुचना सहि राख्नु पर्ने ,धेरै जनाको भर्दा अलमल हुने हुँदा सम्बन्धित बिद्यालय नै काम आफैले गर्दा सुचना ठिक हुने हुँदा प्राबिधिक ज्ञान सहित सहभागी लाई यो ज्ञान समेत हासिल गरेको बताउनु भयो। उहाँले कम्प्युटर ईन्टरनेट जस्ता विषय लाई तत्कालै आवस्यक रहेको बिद्यालयमा पठाउने र विद्युत पनि नभएको स्थानमा विद्युत पनि जडान गरिने बताउनु भयो। समापन सत्रमा शिक्षा शाखा प्रमुख झविलाल बिकले सहि तरिकाले पालिकाले दिएका विषय लाई फारम नतिजा विभिन्न प्रतिबेदन जस्ता विषय लाई बेवस्ता नगरी कार्यालयले तोकेको समयमा उपलब्ध गराउन आग्रह गर्नु भयो। तालिममा प्रशिक्षक हरि बहादुर बिस्ट,यादव बिस्ट,भिम श्रेष्ठले सहजीकरण गर्नु भएको थियो।

कार्यक्रममा सहभागी लाई प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो। तालिम पछी भनाइ राख्दै तालिममा सिकेका कुराहरु लाई ब्यबहारिक जिवनमा उतार्ने प्रतिबद्धता समेत जायर गर्नु भयो कार्यक्रम को सन्चालन शिक्षाका प्राबिधिक तेज बहादुर कुमालले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *