नि शुल्क रक्त पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण

गुल्मी हाम्रा सम्बादाता जेष्ठ ३०

गुल्मीको रेसुङ्गा बहुमु्खी क्याम्पसमा विद्यार्थीहरुका लागि निःशुल्क रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण सम्पन्न भएकाे छ । स्वतन्त्र विद्यार्थी यूनियन, रेसुङ्गा बहुमुखी क्याम्पसको आयोजनामा विद्यार्थीहरुका लागि निःशुल्क रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गरिएको हो ।

स्वतन्त्र विद्यार्थी यूनियन, रेसुङ्गा बहुमुखी क्याम्पसका अध्यक्ष पुनाराम घिमिरेको रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गरि शुभारम्भ गरिएको हो । रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण पश्चात् स्ववियू अध्यक्ष घिमिरेले रगत जतिबेला पनि आवश्यक पर्न सक्ने भन्दै विद्यार्थीको निःशुल्क रुपमा रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गरिएको बताउनुभयो ।

एक सयभन्दा बढी बिद्यार्थीले रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गराएका छन् । क्याम्पसमा अध्ययनरत धेरैजसो विद्यार्थीहरुको रक्त समूहको पहिचान थिएन । आज पहिचान गरिएको रगतबाट कसैलाइ रगत आवश्यक परेको खण्डमा तत्काल उपलब्ध गराउन सहज हुने स्ववियु संरक्षण एवम् क्याम्पसप्रमुख हरि बहादुर खत्रीले बताउनुभयो ।गुल्मीको रेसुङ्गा बहुमु्खी क्याम्पसमा विद्यार्थीहरुका लागि निःशुल्क रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण सम्पन्न भएकाे छ । स्वतन्त्र विद्यार्थी यूनियन, रेसुङ्गा बहुमुखी क्याम्पसको आयोजनामा विद्यार्थीहरुका लागि निःशुल्क रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गरिएको हो ।

स्वतन्त्र विद्यार्थी यूनियन, रेसुङ्गा बहुमुखी क्याम्पसका अध्यक्ष पुनाराम घिमिरेको रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गरि शुभारम्भ गरिएको हो । रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण पश्चात् स्ववियू अध्यक्ष घिमिरेले रगत जतिबेला पनि आवश्यक पर्न सक्ने भन्दै विद्यार्थीको निःशुल्क रुपमा रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गरिएको बताउनुभयो ।

एक सयभन्दा बढी बिद्यार्थीले रक्त समूह पहिचान तथा रक्त चाप परिक्षण गराएका छन् । क्याम्पसमा अध्ययनरत धेरैजसो विद्यार्थीहरुको रक्त समूहको पहिचान थिएन । आज पहिचान गरिएको रगतबाट कसैलाइ रगत आवश्यक परेको खण्डमा तत्काल उपलब्ध गराउन सहज हुने स्ववियु संरक्षण एवम् क्याम्पसप्रमुख हरि बहादुर खत्रीले बताउनुभयो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *