गुल्मीको छत्रकोटमा प्रधानाध्यापलाई क्षमता बिकास तालिम प्रदान

कालिदास आत्रेय जेठ ३२

मुख्यमन्त्री शैक्षिक सुधार कार्यक्रम अन्तरगत प्रधानाध्यापकहरुको क्षमता अभिबृद्दि तालिम गुल्मीको छत्रकोट गाउँपालिकामा सम्पन्न भएको छ। छत्रकोट गाउँपालिकाको आयोजनामा संचालित तालिममा पालिका भित्रका विभिन्न विद्यालयका ३७ जना प्रधानाध्यापक हरुको सहभागीता रहेको थियो। पाँच दिन सम्म संचालित तालीमको सहजीकरण छत्रकोट गाउँपालिकाका आइ टि अफिसर भूषण भुसाल , इ एम आई एस अपरेटर गणेश सिन्जाली, रुरु क्षेत्र गाउँपालिकाका आई टि अफिसर दामोदर ज्ञवाली र शिक्षा शाखाका प्रा स बिनोद न्यौपाने ले गर्नुभएको थियोे । आधुनिक प्रबिधिको युगमा विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरुलाई प्रबिधि सङ्ग जोडदै सबै विद्यालयहरुलाई प्रबिधि मैत्री बनाउने उद्देश्यका साथ तालिम सन्चालन गरिएको शिक्षा शाखा प्रमुख टिकाराम आचार्यले बताउनुभएको थियोे । सो अबसरमा गाउँपालिका भित्रका १७ विद्यालयहरुलाई खानेपानीको लागि २५० लिटर क्षमताका स्टिलका युरोगार्ड ड्रम वितरण गरिएको थियोे । साथै विभिन्न १० विद्यालयहरुलाई १।१ थान ल्यापटप समेत बितरण गरिएको थियोे । ल्यापटप बितरण गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष राम प्रसाद पाण्डेले छत्रकोट गाउँपालिकाका सबै विद्यालयहरुलाई प्रबिधि मैत्री बनाउन कम्पुटर र ल्यापटप नभएका अन्य विद्यालयलाई निकट भबिस्यमै ल्यापटप बितरण गरिने साथै युरोगार्ड ड्रम पनि सबै विद्यालयमा पुर्याउने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभएको थियोे । तालिम निकै फलदायी भएको सहभागीहरुको भनाई रहेको छ। छत्रकोट गाउँपालिका अध्यक्ष राम प्रसाद पाण्डेको अध्यक्षतामा सम्पन्न समापन समारोहमा उपाध्यक्ष साबित्रा ज्ञवाली, प्रमुख प्रसाशकिय अधिकृत वीर बहादुर पुन र प्रशिक्षकहरु को आतिथ्यता रहेको थियो । सो अबसरमा प्रशिक्षकहरुलाई सम्मान पत्र र सहभागीहरुलाई प्रमाणपत्र बितरण गरिएको थियोे । कार्यक्रममा सहभागी जित बहादुर रजालीले प्रतिबेदन प्रस्तुत गर्नुभएको थियोे भने थम्मन घिमिरे ले मन्तव्य राख्नुभएको थियोे । तालिममा सिकेका सीपलाई व्यबहारमा लागू गर्दै प्रधानाध्यापकहरु लागिपरेमा मात्र बिद्यालयलाई प्रबिधि मैत्री बनाउन सकिने र तालिमको सार्थकता हुनेकुरामा जोड दिदै अध्यक्ष राम प्रसाद पाण्डे ले तालिम को समापन गर्नुभएको थियो । कार्यक्रमको सन्चालन शिक्षा शाखा प्रमुख टिकाराम आचार्यले गर्नुभएको थियो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *