गुल्मीको छत्रकोट गाउँपालिकामा १५ औं अधिबेशन

गुल्मी  असार   ५

गुल्मीको छत्रकोट गाउँपालिकाले आज १५ औं अधिवेशन / आर्थिक वर्ष २०८०/८१ को नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ ।

निति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गर्दै अध्यक्ष रामप्रसाद पाण्डेले सामाजिक बिकास क्षेत्र अन्तर्गत शिक्षा नितिमा माग पूरा गराउने दवाव स्वरुप विद्यालय बन्द गर्ने गराउने परिपाटीलाई निरुत्साहित गर्ने, “प्राविधिक तथा व्यवसायिक शिक्षाको विस्तार, समृद्ध गाउँपालिका निर्माणको आधार” को नारा लाई साकार पार्न प्राविधिक विद्यालयलाई सीप विकास विद्यालयको रुपमा विकास गर्ने, एस. ई.ई दिएर बसेका छत्रकोट भित्रका विद्यार्थीहरुलाई कम्प्युटर तालिम तथा प्लस टु र स्नातक उतिर्णहरुको लागि शिक्षक सेवा आयोग र लोकसेवा आयोग सम्बन्धी तयारी कक्षा संचालन गरि अन्यत्र जानुपर्ने बाध्यताको अन्त्य गर्ने,गाउँपालिका भित्र आवासिय सुबिधा सहिततको मेघा बिद्यालय बिकास गर्ने,गणित र विज्ञान विषयमा नतिजा सुधार गर्नको लागि अतिरिक्त कक्षा संचालन अनुदानलाई निरन्तरता, विद्यालयको दिवा खाजामा ‘पत्रु खाना’ लाई निषेध गरि स्थानीय उत्पादन प्रयोग गरिने, विद्यार्थीहरुको शैक्षिक पठनपाठनको सन्दर्भमा आउने गुनासोलाई तत्काल सम्बोधन गर्न “शिक्षक,विद्यार्थी र अभिभावकसंग गाउँपालिका अध्यक्ष ” कार्यक्रम संचालन गरि गाउँपालिकाको शैक्षिक गुणस्तर सुधार गर्ने, बेरोजगार कम गर्न विद्यालयमा पढ्दै कमाउदै र कमाउदै पढ्दै कार्यक्रम संचालन गर्न पहल गर्ने लगायतका विषय उल्लेख गर्नुभएको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *