गुल्मीदरबार गाउँपालिकामा कस्ता कार्यक्रम समेटीय नीति कार्यक्रममा नाले बेलि सहित

चुरामणी तिमिल्सिना  असार ७

गुल्मी दरबार गाउँपालिका गौडाकोट गुल्मीको १३ औ गाउँसभा सुरु भएको हो।सभामा बोल्दै अध्यक्ष सरोज कुमार थापाले १५ शैयाको अस्पताल अन्तिम चरणमा पुगेको , मोटर बस्ती स्तर उन्नति गरिएको, सबै वडामा आफ्नै भवन बनाउन लागि परेको १ घर १ खानेपानी धारा , जेष्ठ नागरिक को भत्ता टोल टोलमा पुर्याएको, ९७ प्रति खरका छाना बिस्थापित गरि जस्ता पाता युक्त आवास निर्माण गरिएको , नेपालमै पहिलो पटक पुर्ण पोषण मन्त्री स्वास्थ संस्था युक्त गाउँपालिका घोषण गरिएको , साथी शिक्षा कार्यक्रम , मेरि आमा कार्यक्रम, स्वास्थ आमा कार्यक्रम , प्रभावकारी भएको , गुल्मी दरबार गाउँपालिका नामक पाठयपुस्तक निर्माण ,गरि सन्चालन गरिएको गाइ भैंसी बिज बिद्धीको लागि ए आइ को ब्यबस्था मिलाईएको अध्यक्ष सित नानु बाबू प्रतिभा ,हाम्रो बिद्यालय मेरो बिद्यालय, मेरो फुल बारी कार्यक्रम लाई अगाडी बढाइने सस्कृती संरक्षण का कार्यक्रमहरु अगाडी बढाइने नीति कार्यक्रममा समाबेश गरिने कार्यक्रम तय गरिएको छ ।

निति कार्यक्रममा उपाध्यक्ष सित बाल बालिका कार्यक्रमहरु पनि अगाडी बढाइने छ। यस्तै स्थानीय मदिरा लाई ब्यबस्थित गर्ने किसान लाई पहिचान गरि किसान परिचय पत्र प्रदान गर्ने कृषिमा बृद्दी गर्न कृषक सित गाउँपालिका कार्यक्रम सन्चालन गरिने, उत्कृष्ट कृषक सम्मान कार्यक्रम सन्चालन गरिने पालिकको कोसेली घर लाई प्रभाव कारी बनाउने , हरेक वडमा हरेक फरक फरक पकेट कार्यक्रम सन्चालन गरिने मौरी उत्पादनको लागि विशेष कार्यक्रम ल्याइने छ ।गाउँपालिकालाई सुचना प्रबिधि मैत्री बनाउइने न्यान सम्पादनको लागि विभिन्न तालिम प्रदान गरिने कार्यक्रममा समाबेश गरिएको छ ।

, श्रमको सम्मान गुल्मी दरबार अभियान सन्चालन गरिने , बजार अनुगमन लाई निरन्तरता दिईने पालिकामा खाजा खादा दुना टपरी लाई प्रयोगमा ल्याइने छ । पालिकाका हरेक गतिविधि लाई सुचना मुखी बनाइने हरेक बिध्याल् तथा विभिन्न क्षेत्रमा जङ्क फुड निषेध गरिने , नीति अगाडी सारियको बताउनु भयो। हरियो बन भन्ने नार लाई आत्मसाथ गर्दै बन लाई जोगाउने , खेल कुद लाई निरन्तर दिइने छ ।

सडक काले पत्रे लाई प्राथमिकता मा राखेर बिकास लाई अगाडी सारिने नीति ल्याइयको हो जनता लाई सुचना शीत जोडनको लागि मोबाईल यप्सेस को कार्यक्रम ल्याइने नियामित रुपमा जनताका आवज लाई अध्यक्ष पुर्याइ सम्बोधन गरिने पनि निति कार्यक्रममा उल्लेख गरिएको छ बिदेशमा हैन नेपाल नै केही गरौ भन्ने योजना बनाएका युवाहरु लाई विभिन्न चरणमा राहत कार्यक्रमरु प्रदान संगै बजेट नै बिनियोजन गरिने उत्पादन लाई प्राथमिकतामा राखेर हाड बजार लाई अझ थप ब्यबस्थापनका साथ सन्चालन गरिने निति कार्यक्रममा समाबेश गरिएको छ ।

। । यस्तै शिक्षकहरुको लागि विभिन्न समयमा क्षमता बिकास तालिम सन्चालन गरिने ,उपाध्यक्ष छात्रा प्रोत्साहन कार्यक्रम बिपन्न बर्गका बिद्यार्थी लाई निसुल्क स्टेनरी ,पोशाक लगायतका सुबिधा पनि प्रदान गर्ने नितिमा उल्लेख गरिएको छ । गाउँपालिका का सबै बिध्यालयमा बिधुतीय हाजिरीको ब्यबस्थापन गर्ने , खेलाडी सित गाउँपालिका कार्यक्रम ,जेष्ठनागरिक सित गाउँपालिका कार्यक्रम , उपाध्यक्ष सित बाल बालबालिका कार्यक्रम , उपाध्यक्ष उद्दार तथा सहयता कोश स्थापना पनि गरिने कार्यक्रममा समाबेश गरिएको छ ।आयुर्बेद सेवा केन्द्र सन्चालनको आवस्यक पहल पहल समेत गर्ने , प्रसुती सेवा तथा बिपन्न बर्ग लाई निसुल्क यमुलेन्स सेवा लाई निरन्तरा समेत प्रदान गरिने भएको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *