सत्यवती गाउँपालिकाले फल फुल बाट बन्ने मदिरा लाई ब्रान्ड गरेर बजारीकरण गर्ने

चुरामणि तिमिल्सिना असार   १०

सत्यवती गाउँपालिका गुल्मीको १३ औ गाउँ सभाको अधिबेशन सङै बजेट कार्यक्रम सन्चालन भएको छ ।पालिकाका अध्यक्ष टिकाराम पाण्डेले कार्यक्रम प्रस्तुत गर्नु भएको छ ।अध्यक्ष पाण्डे ले एक आर्थिक बर्ष भित्र पालिकाले गरेका महत्त्वपूर्ण उपल्धीहरु सभामा प्रस्तुत गर्नु भएको हो कृषि सिक्षा स्वास्थ चिया बगानको सुरुवात, खानेपानी , खेल कुद , धार्मिक पर्यटन दूध प्रधनात्मक कार्यक्रम धार्मिक पर्यटनका पुर्वधार निर्माण सुकुम्बासी बस्ती अगाडी बढाइयको हो।
गाउँटोल बस्ती लागि संरक्षण गर्न को लागि तटबधनपनि अगाडी बढिरहेको अध्यक्षको प्रतिबेदन्मा प्रस्तुत गर्नु भएको छ कृषिबाली लाई ब्यबसाय लाइ सन्चालन गर्न्को लागि चक्लाबन्दी कार्यक्रम , बिग्रेका हाते ट्याक्टर को सबैको मर्मत पनि गरिएको प्रतिबेदनमा उल्लेख गरिएको छ ।
पालिकाले यश बर्ष वडा न ३ को ठुलो लुम्पेकमा लगाइयको चिया खेती लाई थप बिस्तार गर्ने टिमुर खेतिको पकेट क्षेत्र बिकास गरि आय आर्जन श्रोतको बिकास गरिने, कृतम गर्भा धारण कार्यक्रम लाई प्राथमिकता दिने , बादर ब्यबस्थापन अल्पकालीन दीर्घकालीन संगै बैकल्पिक खेतिको बिकास गरिने नीति ल्याइयको छ । पालिकाले एक गाउँ एक प्राबिधिक लाई निरन्तरता दिइने कृषि एमुलेन्स सन्चालन गरिने , कफि मह अलैची , सिस्नो , अदुवा बेसार फलफुल बालिहरुको उत्पादन गरि संरक्षण गरिने , यस्तै पालिकाले यश बर्ष देखि प्रत्येक वडामा एउटा कृषि जन्य उधोगीलाई अगाडी बढाइने कार्यक्रम ल्याइयको हो ।
यस्तै हरेक कुना कुनाका धार्मिक स्थलहरु लाई प्रचारप्रसार गरिने, पदमागर्को सर्किट बनाइने होम इस्टे लाई प्राथमिकता प्रदान गर्ने कार्यक्रम तय भएको अध्यक्षले सभामा प्रस्तुत गर्नु भएको छ । पालिकाले सडक लागि हरियाली बनाउने , बेरोजगारी युवा लाई तालिम , उधमि लाई स्तर उन्नति गरिने, रोज गार बैंक सन्चालन गरिने , एकल महिला स्वरोजगार कार्यक्रम समेत सन्चालन गरिने अध्यक्ष पाण्डेले बताउनु भयो।

यस्तै शिक्षकहरुको लागि विभिन्न तालिम , बिधालयमा पटक पटक अनुगमन गरिने , उत्कृष्ट बिध्यालय , बिद्यार्थी सम्मान गरिने , बिद्यार्थी टिकाइ राख्न को लागि विभिन्न सचेतना कार्यक्रम सन्चालन गर्ने , एक बिध्यालय एक करेसा बारि कार्यक्रम सन्चालन गरिने प्रत्यक वडामा खेल कुदको बिकास गरि , लुकेका प्रतिभा लाई उजागार गरिने , प्राबिधिक बिध्यालय लाई अगाडी बढाइने पालिकाका सम्पुर्ण बिद्यार्थीहरुको लागि निशुल्क आँखा जाछ गरिने उल्लेख गरिएको छ । यस्तै खुर्पानी कोदो चौतारी कालिका फल , आँप कटहर किवि लगायत बाट उत्पादित मदिर लाई सत्यवतीको ब्रान्ड बनाइ बजार सम्म पुर्याउन पहल गर्ने योजमा रहेको अध्यक्ष पाण्डेले सभामा प्रस्तुत गर्नु भएको हो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *