पर्यटनमा टेवा दिन कालीगण्डकीमा एकलाख शालिग्राको शिवलिङ्ग तयार गर्ने

चुरामणि  तिमिल्सिना असार   १०

सत्यवती गाउँ पालिकाले सत्यवती गाउँपालिकाको अभियान कु काठ बिस्थापित गरौ भन्ने नाराका साथ बहुमूल्य जटिबुटी रोपण गरौ भन्ने अभियान लाई सफल पार्नको लागि हावापानी तथा तापक्रम अनुसार प्रत्येक घर परिवार लाई अगुरबुड , श्रीखण्ड टिमुर , ह्लुवा बेद दाते ओखर जस्ता बिरुवाहरु लगाइने सडक लाई हरियाली बनाउन सडकका छेउछामा विभिन्न विभिन्न बृक्ष रोपण गर्ने जटि बुटिको संरक्षण कार्यक्रम गर्ने बन जगङलाई संरक्षणको लागि विभिन्न अभियान सन्चालन गरिने , गाई लाई संरक्षण गरिने , यस्तै धार्मिक क्षेत्रको बिकास पर्यटन प्रबन्धमा टेवा पुर्याउनको लागि कोडुले घर , पनि संरक्षण गरिने नीति कार्यक्रममा उल्लेख्य गरिएको छ । यस्तै नीती कार्यक्रममा घरेलु हिम्सा लाई निरुसाहित गराउन को लागि विभिन्न चेतना मुलक कार्यक्रम सन्चालन गरिने , गरिबीको पहिचान गराइ परिचय पत्र प्रदान गरिने यस्तै कृषक लाई पनि आवस्यकता अनुसार कृषि परिचय पत्र प्रदान गरिने कार्यक्रममा उल्लेख्य गरिएको छ ।

सभामा कर् लाई वृद्धि गर्ने कर दाता लाई कर शिक्षा प्रदान गर्ने नियामीत बजार अनुगमन गर्ने , सहुलियत मुल्यमा बैंक सित सहकार्य गरेर कृषक लाई कर्जा उपलब्ध गराइने नीति ल्याइएको सभाका अध्यक्ष पाण्डे ले जानकारी गराउनु भयो। पर्यटक लाई सेवा दिनको लागी कालीगण्डकीको साघुरेमा ड्याम बनाइ साघुरे देखि ठुला बगर सम्म ताल निर्माण गरी १ लाख शालिग्राम सहितको शिव लिङ्ग तयारी गरी पबित्र कालीगण्डकीको जलाधारमा स्नान कार्यक्रम मिलाइने नीति कार्यक्रममा ल्याइयको छ र प्रभाव कारी रुपमा पनि संचालन गरिने अध्यक्ष पाण्डेले जान्कारी गराउनु भयो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 683

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *