गुल्मीमा विद्युत अबरुद्ध हुदा दैनिक जीवन कष्टकर

श्रीराम गौतम  असार   ११  गुल्मी

बिगत १० दिन यता गुल्मी जिल्लाको चन्द्रकोट,कालीगण्डकी गाउपालिकाका विभिन्न स्थान तथा बागलुङ जिल्ला बरेङ्ग गाउपालिकाका केही स्थानमा विद्युत आपूर्ति सेवा अनियमित हुदा जनजीवन कष्टकर बनेको छ । विद्युत सेवा अनियमित हुदा लगातार रुपमा सत्य तथ्य घटनाहरूको समाचार सम्प्रेषण गर्न अत्यन्तै असहज भएको रुरु सन्चार खबरका प्रमुख चुरामणी तिमल्सिनाले बताउनु भयो । साथै उहाले आफू लामो समय देखि रुरु धाममा बसिरहेको र त्यहा बढी मात्रामा सुचना समाचार अपलोड गरेर जनता लाई सुचित पनि गरिरहेको तर पटक पटक दिनमा झन्डै १५ पटक विद्युत सेवा अबरुद्ध भैरहेको साथै उक्त क्षेत्र कालीगण्डकी प्रभावित क्षेत्र पनि रहेको कारण त्यहा बारम्बार विद्युत सेवा अबरुद्ध नहुनु पर्ने जानकारी गराइ पटक पटक विद्युत कार्यालय र सिडियोलाइ फोन गर्दा पनि समस्या समाधान नभएको बताउदै जिल्ला भित्रका प्राविधिकले समस्या समाधान गर्ने नसकेको भने अन्य जिल्लाबाट प्राबिधिक ल्याएर विद्युत सेवा नियमित रुपमा सन्चालन गर्नुपर्ने सुझाव दिनुभएको छ ।
यस्तै चन्द्रकोट गाउपालिका गुल्मिमा कार्यरत शिक्षक श्रीराम गौतमले रुरु सन्चार खबर सङ्ग कुरा गर्दै भन्नुहुन्छ ” अहिलेको शिक्षा प्रणाली सुचना तथा सन्चार प्रणालिमा आधारित शिक्षा भएको कारण अध्यापन गराउदै गर्दा मोबाइल, ल्यापटप, कम्प्युटर र इन्टरनेटको प्रयोग अधिकतम मात्रामा गर्नुपर्ने तर विद्युत सेवा अनियमित रुपमा अबरुद्ध हुदा शिक्षा क्षेत्र पनि प्रत्यक्ष रुपमा प्रभावित भएको जानकारी गराउनु भयो । उहाले थप्दै भन्नुभयो यसरी अनियमित रुपमा विद्युत सेवा अबरुद्ध हुदा शिक्षा क्षेत्र मात्रै नभएर स्वास्थ, खानेपानी र अन्य सरकारी कार्यालय लगायत दैनिक घरायसी कामकाजमा पनि प्रत्यक्ष असर परेको बताउदै केही स्थानिय बासिन्दाहरुले यसरी अनियमित रुपमा विद्युत अबरुद्ध भएको प्रती विद्युत कार्यलयसङ्ग आक्रोशित भएको बताउनु भएको छ ।”

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 683

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *