स्व : दाजु पाण्डेको स्मृतीमा भाइ सुमितले शैक्षिक सामाग्री बितरण गरे

 

चुरामणि तिमिल्सिना  असार १४

आफ्ना स्व: दाजु सुधन पाण्डेको स्मृतिमा भाइ सुमित पाण्डेले बिध्यालय बन्द भए पनि सत्यवतीमा बिद्यार्थी लाई शैक्षिक सामाग्री बितरण गर्नु भएको छ। पाल्पा जिल्ला तानसेन नगरपालिका वडा न १४ फोस्रानमा जन्मिएका पाण्डे हाल सत्यवती गाउँपालिका गुल्मीमा आइटी अफिसरको रुपमा कार्यरत रहनु भएको छ। सुमितले आज आफ्नै दाजु स्व :भएको दोस्रो पुन्य तिथीको अवसरमा खैरेनी आधरभुत बिधालयका १४ जना माझी र दलित बिद्यार्थी लाई स्टेनरी सामाग्री बितरण गर्नु भएको हो।

वितरण कार्यक्रममा सत्यवती गाउँपालिका गुल्मीका उपाध्यक्ष निरमाया तरामु (मगर ) सहभागी रहदै स्व दाजुको बैकुण्ठ बासको कामना गर्दै यी साना र कलिला बिद्यार्थी लाई सामाग्री वितरण गरेर स्मृती लाई स्मरण गर्नु भएकोमा पाण्डे परिवार लाई धन्यवाद समेत दिनु भयो। परिवारको आर्थिक अवस्था कमजोर र अल्प संख्याक बोटे माझी तथा दलित बिपन्न बर्गका बिद्यार्थी लाई सामग्रीले केही न केही सहयोग मिल्ने बताउदै आगामी दिन्मा पनि यस्तै सहयोगी दाताहरुको पहिचान गरी बिद्यार्थीलाई सहयोग उपबध गराउने योजना पनि अगाडी सारेको उपाध्यक्ष तरामुको भनाइ रहेको छ । उहाँले

माझी,दलित , गरिब रआर्थिक नैतिक भौतिक सहयोग आबश्यक परेको ठाउमा सहयोग गर्दा कल्याण हुने हुँदा यस्ता परिवार लाई सहयोग गर्दा पुन्य आर्जन हुने समेत बताउदै सकारात्मक सुझाब दिदा पाण्डेले यो बिध्यालयमा रोज्ने अबसर प्राप्त गरेको सत्यवती गाउँपालिका का आइटी अफिसर सुमित पान्डेले बताउनु भयो ।कार्यक्रम पछी उपाध्यक्ष निरमाया तरामु लाई ज्यू लाई टेलिफोन गर्दा उहाँले अब हरेक ब्यक्तिले आफ्ना समाजमा भट्किलो रुपमा मनाउने गरेका हरेक पर्व जन्म उत्स्व देव कार्य तथा पितृकार्यहरुको खर्च कटाउदै सामाजमा रहेका यस्तै बाल बालिका लाई विभिन्न सहयोग गरेर अगाडी बढ्न आग्रह गर्दै समाज लाई सन्देश मुलक सुचना प्रवाह आवस्यक रहेको बताउनु भयो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *