सत्यवति-४मा एक घर एक धारा मार्फत ७३घरधुरी लाभान्वित

सत्यवति-४मा एक घर एक धारा मार्फत ७३घरधुरी लाभान्वित
चुरामणि तिमिल्सिना
असार-२२,२०८०
सत्यवति गाउँपालिका गुल्मी।
गुल्मीको सत्यवती गाउँपालिका वडा नं.-४ मा एक घर एक धारा कार्यक्रम अन्तर्गत ढाणगैरा खानेपानीको उत्घाटन गरिएको छ। औपचारिक कार्यक्रमका साथ पालिकाका अध्यक्ष तथा कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी टिकाराम पाण्डे र विशिष्ट अतिथि एवम् उपाध्यक्ष निरमाया तरामुले पानीको धारा खोलेर उत्घाटन गर्नु भएको हो। यस्तै उहाँहरुले सामुदायिक भवनको पनि रिबन काटेर उत्घाटन गरेर भवन समुदायलाई हस्तान्तरण गर्नु भएको छ।


गाउँपालिकाले प्रदान गरेको ४० लाखको लागतमा सम्पन्न उक्त खानेपानी आयोजनाबाट ७३ घर धुरी लाभान्वित भएका छन्। २ वर्ष यता देखि सञ्चालन भएको खानेपानी आयोजना बिगत वर्ष बजेटको अभावमा पूरा हुन सकेको थिएन। गाउँपालिकाले आ.व.२०७९/०८०मा थप रकम विनियोजन गरेपछि एक घर धारा कार्यक्रम सम्पन्न भएको वडा नं.-४ का वडा अध्यक्ष पिताम्बर ज्ञवालीले जानकारी दिनु भयो।
कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी अध्यक्ष पाण्डेले बिगतका दिनहरुमा यश भेगका जनताहरुले खानेपानीको समस्या भोगेता पनि अब कुनि पनि समस्या न आउने बताउदै यस भेगमा कुवा पधेरो र पोखराको पानी पनि खान नपर्ने लिन जान पर्ने समस्याको हल समेत भएको बताउदै वडा वासिलाइ बधाई समेत दिनु भयो ।
यता उपाध्यक्ष तथा कार्यक्रमका विशिष्ट अतिथी निरमाया तरामुले सत्यवतीका हरेक नागरिक लाई स्वच्छ पिउनेपानी खुवाउने, हरेकका घर घरमा एक घर एक खानेपानी धारा पुर्याउन पालिकाले अभियान नै थालेको बताउदै पानीको धार बाट कोहि पनि बन्चित नहुन आग्रह समेत गर्नु भयो।
कार्यक्रममा उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष भिम बहादुर क्षेत्रीले काम सम्पदान भए सम्मका गतिविधि प्रस्तुत गर्दै आफ्नो टोलमा यो योजना सफल पार्न सहयोग गर्नु भएकोमा पालिका प्रती धन्यवाद प्रकट गर्नु भयो।आफ्नो घरको पानीकको धारा खोल्दै दल बहादुर नेपालीले आसा पनि नगरेको काम आज पूरा हुँदा टाडा पानी लिन जान पर्ने बाध्यता सदैका लागि अन्त्य भएकोले अब ढुक्क तरिकाले समयमा घर आगनमा पानी भरिने बताउनु भयो। उपभोक्ता समितिका सदस्य बाबुराम ज्ञवालीको स्वागत मनतव्य रहेको कार्यक्रममा शिक्षा शाखा प्रमुख बिष्णु प्रसाद भण्डारी , पुर्व श्रोत ब्यक्ति फणीन्द्र राज ज्ञवाली यस्तै समाज सेविहरु ,उपभोक्ता समितिका पदाधिकारीहरुको आथित्यता रहेको थियो। कार्यक्रमको सञ्चालन पितम्बर ज्ञवालीले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *