कानुनका कुरा पढाउदै सत्यवतीमा २ दिने क्षमता बिकास तालिम सम्पन्न

 

चुरामणि तिमिल्सिना असार   २३

सत्यवती गाउँपालिकामा दुई दिने लक्षित बर्गका लागि क्षमता बिकास तालिमको औपचारिक कार्यक्रमका बिच समापन गरिएको छ । गाउँपालिकाको सभाहलमा सन्चालित तालिममा ६५ जनाको सहभागीता रहेको थियो। गाउँपालिकाको आयोजना रहेको तालिममा काठमाडौका कानुन व्यावसायि गोबिन्द पुन मगरले प्रशिक्षण गर्नु भएको थियो। पालिका उपाध्यक्ष निरमाया तरामुको अध्यक्षतामा सन्चालित कार्यक्रममा वडा न २ क वडा अध्यक्ष खडग वीर थापा वडा न ७ का वडा अध्यक्ष लोक बहादुर बुढाथोकी, स्वास्थ शाखा प्रमुख सुर्य राना यस्तै कार्यपालिका सदस्यहरु समेतको आतिथ्यता रहेको थियो।

यस्तै कार्यक्रममा उपाध्यक्ष निरमाया तरामुले आदिवासी जनजातीहरुले संस्कृतिको संरक्षण गरेको र यससँगै हरेक क्षेत्र बिकासका लागि क्षमता बिकासको भावनात्मक आवश्यकता बुझेर यो कार्यक्रम राखिएको भन्नुभयो उहाँले थप्दै जन जाति वर्गहरुका लागि पालिकाले बजेट नै बिनियोजन गरेर रोजगा आत्म निर्भर सक्षम र निर्धक्क तरिका ले आफ्ना भनाइ समेत राख्ने बनाउने र जनजातिका कुरा लाई केन्द्र सम्म पुर्याउन सक्ने बनाउने उद्देशले कार्यक्रम को आयोजना गरिएको बताउनु भयो।

कार्यक्रममा सहभागीबाट टोपला थापा देवि श्रेष्ठ बुद्धि बहादुर तरामु रधातान्द माझीले यश अवधिमा आफुले सिकेका कुराहरु लाई समाजमा पुर्याइ हरेक टोल बस्तीमा सचेतना कार्यक्रम गर्दै अगाडी बढाउने प्रतिबद्धता जायर गर्नुभयो

कार्यक्रमको सन्चालन रोजगार शाखा प्रमुख सुबास आचार्यले गर्नु भएको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 869

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *