समाजसेवि डम्बर श्रेष्ठले नातिनी जन्मेको अवसर देखि पितृको सम्झना गर्दै गुरुकुल देखि बिद्यालय सम्म सहयोग गर्नु भयो

  चुरामणि  तिमिल्सिना  असार  २३

रुरुक्षेत्र गाउँपालिका वडा नं. ४ रानीबास निवासी डम्बर श्रेष्ठले शनिवार रुरुक्षेत्रमा रहेका ३ विद्यालयमा विभिन्न शीर्षकमा खाद्यान्न सामाग्री हस्तान्तरण गर्नुभएको छ । स्व. पिता दल बहादुर श्रेष्ठ र माता मानकुमारी श्रेष्ठको सम्झनामा संस्कृत तथा साधारण माध्यमिक विद्यालयमा रहेको गुरुकुलमा रहेका बटुकहरुलाई दैनिक भोजन गर्ने सामाग्रीहरु हस्तान्तरण गर्नुभएको हो। यस्तै वडा नं.१ मै रहेको अटिजम पाठशालामा पनि विद्यार्थीहरुलाई भोजन गराउनको लागि दाल ,चामल,बिस्कुट, आलु लगायतका सामग्री हस्तान्तरण गर्नुभयो ।हस्तान्तरण कार्यक्रममा विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष रामलाल बिक, समाजसेवी असोक श्रेष्ठ, मुक्त प्रसाद श्रेष्ठ तथा बिष्णु प्रसाद भण्डारी रहनुभएको थियो। सामाग्री ग्रहण गर्दै पाठशालाका अध्यक्ष रामलाल बिक र अटिजमका व्यवस्थापक बिष्णु प्रसाद भणडारीले यस्ता गुरुकुल र विद्यार्थी लाई यसरी दैनिकी भोजनका लागि सामाग्री प्रदान गरेर पुन्य आर्जन गर्नुभएकोमा धन्यवाद व्यक्त गर्नु भयो । गुरुकुलको पनि प्रशस्त श्रोत नभएको अवस्था र अटिजमको आर्थिक अवस्था कम भएको आफुले सुन्दै र समाचारमा हेरिरहेकोले आज यो अवसर पारेर यो कार्यक्रम यहाँ ल्याउन समय मिलेको र आगामी दिनमा पनि यस्ता संघसस्थालाई निरन्तर सहयोग प्रदान गरी दानदाताको पहिचान कायम गर्ने समाजसेवी मुक्त प्रसाद श्रेष्ठले बताउनु भयो।

यस्तै डम्बर श्रेष्ठले नातिनी जन्मेको सुअवसरमा गुल्मीको रुरुक्षेत्र गाउँपालिका वडा नं. ६ रिमुवामा रहेको जनज्याति माध्यमिक विद्यालयमा रहेका दृष्टिविहीन छात्रछात्राहरुलाई दैनिकी भोजनको निम्ति चामल, आलु, तेल, नुन, बिस्कुट लगायतका सामाग्री विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष रोमनाथ पौडेल र विद्यालयका प्रधानाध्यपक भुवनेस्वर भुसाललाई सहयोग हस्तान्तरण गर्नुभयाे । कार्यक्रममा अध्यक्ष पौडेलले यसरी पुत्री प्राप्त गरेको यो अवसरमा यसरी विद्यालयमा नै आएर सामग्री हस्तान्तरण गर्नुभएकोमा दाता परिवार र संयोजन गर्नुहुने समाजसेवी मुक्त प्रसाद श्रेष्ठलाई धन्यवाद प्रदान गर्दै आभार प्रकट गर्नुभयो। यता दाता श्रेष्ठले यस्ता अवसरमा हरेक विद्यालय, संघसंस्था, मठमन्दिरलाई सहयोग गर्दै आएको र आगामी दिनमा पनि यसरी नै कार्यक्रमको आयोजना गरिने डम्बर श्रेष्ठले बताउनु भयो।

यस्तै आज धार्मिक क्षेत्रमा निरन्तर रुपमा लागेर सूचना तथा सञ्चार क्षेत्रमा उल्लेखनीय भूमिका प्रदान गर्दै आएको रुरु धार्मिक सेवा सन्चार प्रा. लि. को केन्द्रीय कार्यालयलाई मासिक रुपमा लाग्ने ईन्टरनेट खर्च समेत उहाँले प्रदान गर्नुभयो । सहयोग रकम हस्तान्तरण गर्नुभएकोमा दान दाता परिवारलाई धन्यवाद तथा पितृको आशिर्वादले परिवारको अबका दिन सुखमय रुपमाअगाडी बढ्ने कुरा राख्दै पितृको बैकुण्ठ बासको कामना समेत प्रा.लि.ले गरेको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 853

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *