शारदा माध्यमिक बिद्यालय चन्द्रकोट १ सराङ्गमा प्राथमिक उपचार तालिम सन्चालन गरिने

श्रीराम  गौतम  चन्द्रकोट    गुल्मी असार  २८

शारदा माध्यमिक बिद्यालय चन्द्रकोट १ दिब्रुङ्ग सराङ्ग गुल्मिमा रहेको परोपकारी संस्था नेपाल जुनियर तथा युवा रेडक्रस सर्कलको मुख्य आयोजना र शारदा माध्यमिक बिद्यालयको संरक्षकत्वमा ३ दिने आधारभुत प्राथमिक उपचार तालिम सन्चालन हुने भएको छ । उक्त तालिम श्रावण ३ गतेदेखि ५ गतेसम्म तीन दिन सन्चालन गरिने भएको छ ।

सन्चालन हुने तालिममा सोही बिद्यालयको कक्षा ६ देखि १२ सम्म अध्ययनरत बिद्यार्थीहरुमध्ये ३० जना सहभागी हुने जनाइएको छ ।  तालिम लिए पश्चात गाउँघरमा भैरहने सामान्य चोटपटक आदिबाट थप जोखिम न्यूनीकरण गरि बिरामिलाइ सहज रुपमा अस्पताल पुर्याउने काममा सहज बनोस भन्ने उद्देश्यले तालिमको आयोजना गर्न लागिएको सर्कलका शिक्षक नायक श्रीराम गौतमले जानकारी दिनुभयो । तालिम सकिएपछि बिद्यार्थीलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरिने गरि संचालन गरिने तालिमको प्रशिक्षण सर्कलका सल्लाहकार तथा बिद्यालयका सहायक प्रधानध्यापक लाल बहादुर रानाले गर्नुहुने छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *