एसईईमा उत्कृष्ट अंक ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालय सम्मानित

एसईईमा उत्कृष्ट अंक ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालय सम्मानित
असार-२८,२०८०
बाग्लुङ।
गलकोट नगरपालिकामा आज एसईई परिक्षामा उत्कृष्ट नतिजा प्राप्त गर्ने विद्यार्थी र विद्यालयलाई सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । गलकोटमा माद्यमिक शिक्षा परिक्षा एसईई २०७९ को नतिजामा उत्कृष्ट नतिजा प्राप्त गर्ने, ३.२ वा सो भन्दा बढी जि.पि.ए. प्राप्त गर्ने विद्यार्थीहरु र उत्कृष्ट नतिजा हासिल गर्ने विद्यालयहरुलाई सम्मान कार्यक्रम तथा विद्यालयहरुका प्रधानाध्यापक, विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष र जनप्रतिनिधीहरुबिच अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा गलकोट नगरपालिकाका नगरप्रमुख भरत शर्मा गैरेले शैक्षिक सुधारका लागि नगरपालिका प्रतिवद्ध भएको बताउनुभएको छ । उहाँले शैक्षिक गुणस्तरको लागि नगरपालिकाले गरेका निर्णयहरुलाई सम्बन्धित शैक्षिक सरोकारवालाहरुले निर्णय कार्यान्वयनमा सहयोग गर्नको लागि अनुरोध गर्नुभएको थियो ।गैरेले विद्यालय तथा विद्यार्थिहरुलाई शैक्षिक योजना निर्माण गरी शिक्षण सिकाई क्रियाकलाप सञ्चालन गर्न र शैक्षिक गुणस्तर अभिवृद्धि गर्नको लागि नगरपालिकाले विद्यार्थि तथा विद्यालयको नतिजाको आधारमा प्रोत्साहन गर्ने कार्यक्रम विगत देखि वर्तमानसम्म निरन्तर रुपमा गरिरहेको र यसलाई आगामी दिनहरुमा पनि निरन्तर गरिरहने प्रतिवद्धता जनाउनुभएको थियो ।उहाँले गलकोटको शिक्षामा सुधार ल्याउनको लागि नगरपालिकाले बजेट पनि सहि किसिमले विनियोजन गरेको र अन्तरक्रियामा उठेका गहन विषयवस्तुहरुलाई नगर शिक्षा समितिमा लगेर छलफल गर्ने जानकारी गराउनुभएको थियो । कार्यक्रममा शैक्षिक सत्र २०७९ को माद्यमिक शिक्षा परिक्षा एसईईमा गलकोट नगरपालिका अन्तर्गत सञ्चालित सामुदायिक तथा संस्थागत विद्यालयहरुबाट सहभागि भई ३.२ वा सो भन्दा बढी जि.पि.ए. प्राप्त गर्ने ४१ जना विद्यार्थीहरु र उत्कृष्ट नतिजा प्राप्त गर्ने ३ वटा विद्यालयहरुलाई सम्मान गरिएको थियो । जसमध्ये उत्कृष्ट नतिजा प्राप्त गर्ने ४१ जना विद्यार्थीहरुमध्ये सम्बुद्ध एजुकेशनल एकेडेमीका सन्देश रेग्मी ३.९५ जिपिए सहित प्रथम, एकता सेकेण्डरी बोर्डिङ स्कुलका रेईका विक ३.८ जिपिए सहित द्धितिय र गलकोट मोडनाईज बोर्डिङ स्कुलका गरिमा खत्री ३.७० जिपिए सहित तृतिय हुनुभएको छ । त्यस्तै प्रकाशित नतिजाको आधारमा सम्बुद्ध एजुकेशनल एकडेमी, गलकोट माद्यमिक विद्यालय, शिव माद्यमिक विद्यालयलाई सम्मान गरिएको थियो । कार्यक्रममा प्रत्येक विद्यालयका प्रधानाध्यापक, विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष र जनप्रतिनिधीहरुबिच प्राप्त नतिजा र नतिजा सुधारको लागि वृहत् अन्तरक्रिया गरिएको थियो । अन्तरक्रियामा उठेका प्रश्न तथा जिज्ञासाको गलकोट नगरपालिकाका शिक्षा अधिकृत शिव खड्का र सामाजिक विकास समितिका संयोजक हिम बहादुर भण्डारीले सहजिकरण गर्नुभएको थियो । कार्यक्रममा गलकोट नगरपालिका वडा नम्वर ३ का वडा अध्यक्ष फम बहादुर खत्री, गलकोट नगर शिक्षा समितिका सदस्य टंक बहादुर केसीले शुभकामना मन्तव्य राख्नुभएको थियो । कार्यक्रम गलकोट नगरपालिकाका सामाजिक विकास समितिका संयोजक हिम बहादुर भण्डारीको अध्यक्षता, गलकोट नगरपालिका शिक्षा शाखाका प्रास मनु सिंजालीको स्वागत र शिक्षा अधिकृत शिव खड्काको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *