भट्कुवा स्थित भ्युपोईन्टमा वृक्षारोपण कार्यक्रम सम्पन्न

 

भट्कुवा स्थित भ्युपोईन्टमा वृक्षारोपण कार्यक्रम सम्पन्न
चुरामणि तिमिल्सिना
असार-३०,२०८०
गुल्मी।
गुल्मीको रुरु क्षेत्र गाउँपालिका वडा नं.-१ भट्कुवा भ्युपोईन्टमा स्थानीय बासिको उत्साहामा वृक्षारोपण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।
पाहार पाखो सामुदायिक वन तथा स्थानीय संघ-सस्थाको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। वृक्षारोपण कार्यक्रमलाई उत्घाटन गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी गाउँपालिकाका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले पृथ्वीमा भएका सम्पुर्ण जिवित प्राणिहरु बाच्नको निम्ति बोटबिरुवाको महत्त्व भएकोले हामी अवका दिन्मा हरेक टोल बस्ती पनपाखा चौपारि खाली जगामा पालिकाले पनि निति कार्यक्रम मार्फत बृक्षारोपण कार्यक्रमलाई प्राथमिकतामा राखेर अगाडी बढेको बताउनु भयो।

उहाँले यस क्षेत्रमा माटो हेर्दा जटिबुटिका लागि आवस्यक हुने विभिन्न जातका विरुवाहरु र दैनिकी जिवनमा स्वास्थका लागि आवस्यक पर्ने औसधिका महत्त्वपूर्ण वृक्षहरु हुने सम्भावना देखिएकाले गाउँ नै हरियाली बनाउने महा अभियानलाई पालिकाले समेत सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नु भयो।

कार्यक्रममा मार्फत अमला घाँस , फुल गरी ३००० बोटबिरुवाहरु रोपण गरिएको वडा नं.- १ का वडा सदस्य सुशील श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो।उहाँले अवका ५ वर्ष पछी यस क्षेत्रलाई अमला पकेट क्षेत्र र प्रशोधन केन्द्र गाउँलाई नै आत्मनिर्भर गराउने योजना अगाडी सारीएको छ।

यस्तै कार्यक्रमका विशिष्ट अतिथी वडा न १ का वडा अध्यक्ष नवराज बि.क, सत्यवती सब डिभिजन वन कार्यालय रिडीका प्रमुख दयाराम पौडेलले पछील्लो समयमा हरेक क्षेत्रमा बिकासका गर्नका लागि ठुला ठुला योजनाहरु सम्पन्न गर्न मेसिन उपकरणहरुको प्रयोग बढदै जाद जमिनहरु थर्किने , पहिरो जाने र खाडल परि जमिनको स्थिती ठिक नहुने हुँदा यसरी हरेक नागरिकले यस्ता बोटबिरुवा लगाउनु पर्ने यसका निम्ति सरकारले सहयोग गर्नु पर्ने र बोट बिरुवा रोपे पछि संरक्षण गर्नु पर्ने पनि उत्तिकै दायित्व भएकोले नगर सरकारले यस्का निम्ति केही योजना बनाउन पर्ने जोड दिनु भयो।

यस्तै कार्यक्रममा कार्यपालिका सदस्य लक्ष्मी भट्टराई , समजसेवि बिष्णु न्यौपाने ,सहितका बौद्धिक ब्याक्तित्वहरुको आथित्यता रहेको थियो। समारोहमा माया खनालले स्वागत मन्तव्य राख्नु भएको थियो कार्यक्रमको अध्यक्षता बनका अध्यक्ष धन बहादुर सुनारले गर्नु भएको थियो।कार्यक्रमको सञ्चालन वडा सदस्य सुशील श्रेष्ठले गर्नु भएको थियो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 869

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *