गुल्मीमा आजदेखि रातो पिलेट्मा सवारी बोके कडा कारबाही गरिने, जनचेतना मुलक कार्यक्रम गरि जानकारी

चुरामणि तिमिल्सिना  रिडी असार  १

गुल्मीको रुरुक्षेत्र गाउँपालिका वडा नं. १ रिडी बसपार्कमा सवारी न्यूनीकरण सम्बन्धि एक दिने जनचेतना मुलक कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । ईलाका प्रहरी कार्यालय रिडी गुल्मीको आयोजनामा उत्साहका बिच कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

जनचेतना मुलक कार्यक्रममा ईलाका प्रहरी कार्यालय रिडी गुल्मीका प्रहरी निरीक्षक यमलाल बन्जाडेले ब्यवसायी समितिको टिकट काउण्टर बाट यात्रुले टिकट काट्नु पर्ने, यातायात ब्यवसायी र कर्मचारी बिच शिष्ट भाषा, शिष्ट ब्यवहारको प्रयोग गर्नुपर्ने, निर्माण ब्यवसायीले सडक निर्माण गरिरहेको अवस्थामा सडक निर्माण गर्ने उपकरणहरु तयारी अवस्थामा राखेको हुनुपर्ने, यातायातका साधन जुन प्रयोजनका लागि अनुमति लिइयको हो तेहि प्रयोजनका लागि मात्र प्रयोग गर्नुपर्ने , रातो प्राइभेट सवारी साधनले यात्री बोक्न नपाउने , चालक सहचालक तथा यात्रामा रहेका यात्रीले पुर्ण रुपमा ट्राफिक नियमको पालना गर्नुपर्ने, अवधी नाघेका सवारी साधनहरु गुडाउन नपाउने बताउदै कुनै पनि नियमको उल्लंघन गरि सवारी साधन चलाएमा कानुनको दायरामा ल्याइ कडा कारबाही गरिने बताउनु भयो ।

उहाँले मादक पदार्थ सेवन गरि , लागू पदार्थ सेवन गरेर जुनसुकै साना तथा ठुला सवारी चलाएको खण्डमा कानुन बमोजिम कारबाही गरिने बताउनु भयो ।

यता पश्चिम नेपाल बस ब्यवसायी प्राइभेट लिमिटेड रिडीका इन्चार्ज ज्ञानेन्द्र रावलले हरेक सवारी साधनमा तोकिए को भाडा दर टासिने , यात्रा गर्दा कालो पिलेटमा यात्रा गर्नु पर्ने सवारी धनिले तोकिएको भाडा भन्दा बढी लिइएमा आफ्नो कार्यालय वा प्रहरीलाई तत्काल खबर गर्न समेत सबै लाई आग्रह गर्नुभयो।

कार्यक्रममा जनप्रतिनीधि, महिला समुह, युवा क्लब, स्थानीय ,चालक, सह चालक, यात्रीहरु पत्रकार सुरक्षा निकाय तिर्थ यात्रीहरुको समेत उल्लेखनीय सहभागीता रहेको थियो। कार्यक्रममा सवारी रोकेर सवारी साधनको विभिन्न पाटपुर्जाको मेकानिक बाट चेकजाच समेत गरिएको थियो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *