चन्द्रकोटमा प्राथमिक उपचार तालिमको आज पहिलो दिन

चुरामणि  तिमिल्सिना साउन ३

चन्द्रकोट गाउपालिका वडा.नं. १ दिब्रुङ्ग सराङ्ग गुल्मिमा रहेको शारदा माध्यमिक बिद्यालयमा रहेको परोपकारी संस्था नेपाल जुनियर तथा युवा रेडक्रस सर्कल को मुख्य आयोजना तथा बिद्यालयको संरक्षकत्वमा आयोजना गरिएको तीन दिने आधारभुत प्राथमिक उपचार तालिमको उद्घाटनसत्र र पहिलो दिनको तालिम समापन गरिएको छ ।

 

रेडक्रस सर्कलका अध्यक्ष एलिष्मा बिश्वकर्माको अध्यक्षतामा संचालित कार्यक्रममा चन्द्रकोट गाउपालिका वडा नं. १ का वडा अध्यक्ष घनश्याम खरेलको प्रमुख आतिथ्यता तथा बिद्यालय ब्यबस्थापन समिती अध्यक्ष गोपाल अर्याल, शिक्षक अभिभावक संघ अध्यक्ष डिलबहादुर बिश्वकर्मा, बिद्यालयका सुचना अधिकारी तथा बरिस्ठ शिक्षक बिष्णु प्रसाद सुबेदि यस्तै नेपाल जुनियर तथा युवा रेडक्रस सर्कल शान्तिपुर उपशाखा प्रमुख मिठु कुमारी गौतमको आतिथ्यता रहेको कार्यक्रमको प्रशिक्षक बिद्यालयका सहायक प्रधानध्यापक लाल बहादुर राना हुनुहुन्थ्यो ।

आजको तालिममा रहेर सहभगिहरुले प्राथमिक उपचारको जानकारी,बिहोसी बिरामिको उद्दार लगायतका कुराहरु सिकेका छ्न ।भोलि को दिनमा काटेको ठाउमा गरिने उपचार र अन्तिम दिनमा हात खुट्टा भाचिदा गरिने प्राथमिक उपचारको ब्यबहारिक रुपमा सिकाइने प्रशिक्षक रानाले बताउनुभएको छ । उक्त कार्यक्रममा बिद्यालयमा अध्ययनरत २४ जना बिद्यार्थी र ८ जना शिक्षकहरूको सहभागिता रहेको कार्यक्रमको संचालन सर्कलका शिक्षक नायक श्रीराम गौतमले गर्नुभएको हो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *