अर्घाखाँची का पत्रकार पौडेल द्वारा मृतक का घरपरिवार लाई सहयोग रकम हस्तन्तरण

अर्घाखाँची का पत्रकार पौडेल द्वारा मृतक का घरपरिवार लाई सहयोग रकम हस्तन्तरण

अन्जु विश्वकर्मा ,पाणिनी
साउन ,५

अर्घाखाँची जिल्ला को पाणिनी गाउँपालिका १ पणेना गोबनपनी स्थित गंगा राष्कोटी घर असार को १९ गते पहिरो ले भत्काएको थियो ।सो पहिरो ले पुरिएर एउटै घर मा सुतेका दुई भाइ का छोराछोरी १० वर्षीय धन ब राष्कोटी ,१२ वर्षीय खुम ब राष्कोटी र ११ वर्षीय मञ्जु राष्कोटी को घटना स्थल मै मृत्यु भएको थियो ।सो पश्चात मृतक को घरपरिवार को आर्थिक अवस्था बुझ्दा अत्यन्त कमजोर भएको र आर्थिक समस्या आइपरेको जानकारी पाएसँगै पत्रकार तथा सामाजिक अभियानता माधव पौडेल ले सामाजिक संजाल फेसबुक मार्फत सहयोग को लागि अपिल गरेका थिए ।सो पश्चात देश तथा विदेश मा रहनुभएका नेपाली हरुले आफूले सक्दो आर्थिक सहयोग गर्नुभएको थियो ।पाँच दिने सहयोग अभियान बाट उठेको रु १०४८५३(एक लाख चार हजार आठ सय त्रिपन्न मा १४७ रुपैया थप गरी १०५००० (एक लाख पाँच हजार ) मृतक बालबालिका हरु की हजुर आमा गंगा राष्कोटी को ग्लोबल आई एम मी मा रहेको बैंक खाता मा रकम डिपोजिट गरी पाणिनी १ पणेना का वाड अध्यक्ष कमल प्रसाद पोखरेल ,कार्यपालिका सदस्य सान्ता गौतम ,अन्य वडा सदस्यहरू को रोहिबर भौचर हस्तान्तरण गरिएको गरिएको हो ।

पत्रकार पौडेल विगत ७ वर्ष देखि अर्घाखाची मा रही पत्रकारिता गरिरहेका छन् ।उनी पाणिनी न्युज डट कम ,रेडियो श्रेङेसोर गुल्मी ,रेडियो मुक्तिनाथ पाल्पा ,बी टिभि गुल्मी साथै राष्ट्रिय टेलिभिजन टिभि टुडे एचडी मा समेत कार्यरत छन् भने पाणिनी पत्रकार समाज नेपाल को उपाध्यक्ष समेत हुन् ।उनले सामाजिक काम सँगै पत्रकारिता मार्फत समाज मा भयका राम्रा नराम्रा विषय लाई आफ्नो मुख्य शीर्षक बनाउँछन् ।उनी भन्छन् मैले यो अभियान चलाएर पीडित परिवार को लागि के हो भए पनि सहयोग मिल्छ भन्ने उदेश्य र एक्लै ले ठूलो धनरासी सहयोग गर्न नसकिने हुँदा सबै सँग सहयोग मागेर यो अभियान सफल भएको हो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *