शारदा माध्यमिक बिद्यालयमा तीन दिने प्राथमिक उपचार तालिम सपन्न

श्रीराम गौतम
श्रावण ५ गुल्मी
चन्द्रकोट गाउपालिका वडा.नं. १ दिब्रुङ्ग सराङ्ग गुल्मिमा रहेको शारदा माध्यमिक बिद्यालयमा रहेको परोपकारी संस्था नेपाल जुनियर तथा युवा रेडक्रस सर्कल को मुख्य आयोजना तथा बिद्यालयको संरक्षकत्वमा आयोजना गरिएको तीन दिने आधारभुत प्राथमिक उपचार तालिम समापन भएको छ

। समापन सत्रमा रेडक्रस सर्कलका अध्यक्ष एलिष्मा बिश्वकर्माको अध्यक्षता, बिद्यालय ब्यबस्थापन समिती अध्यक्ष गोपाल अर्यालको प्रमुख आतिथ्यता, सहायक प्रधानाध्यापक लाल बहादुर राना, सुचना अधिकारी तथा  शिक्षक बिष्णु प्रसाद सुबेदि यस्तै नेपाल जुनियर तथा युवा रेडक्रस सर्कल शान्तिपुर उपशाखा प्रमुख मिठु कुमारी घिमिरे गौतम, बिद्यालयका ६ जना शिक्षक र २४ जना बिद्यार्थी सहभागिता रहेको कार्यक्रममा प्रमुख प्रशिक्षक बिद्यालयका सहायक प्रधानध्यापक लाल बहादुर राना, चन्द्रकोट गाउपालिका सर्कल संयोजक घिमिरे यस्तै बिद्यार्थीहरुबाट भावना थापा, कुशल सुनार र लक्ष्मण परियारले आफ्नो मन्तव्य प्रस्तुत गर्नुभएको हो ।

तीन दिने तालिममा रहेर सहभगिहरुले प्राथमिक उपचारका लागि आवश्यक पर्ने त्रिकोण पट्टि निर्माण, भाचिएको ठाउमा काम्रो बान्ने, मेरुदण्ड र टाउको भाचिएको अवस्थामा गरिने प्राथमिक उपचार, जलेको अवस्थामा गरिने प्राथमिक उपचार, तख्ता बोर्ड निर्माण, शरीरको विभिन्न अङ्गमा हुने चोटपटक, मर्काइ तथा पोलेको अवस्थामा गरिने विभिन्न तरिकाको प्राथमिक उपचार गर्ने तरिका सिकेको प्रशिक्षक आकस्मिक स्ट्रेचर निर्माण लगाएतका कुरामा प्रशिक्षार्थीहरु सक्षम भएको प्रशिक्षक रानाले बताउनुभएको छ । साथै तालिम पश्चात् तालिमको प्रमाण पत्र प्रयोगात्मक परीक्षा लिएर सक्षम भएका सम्पुर्ण बिद्यार्थीलाई बितरण गरिएको प्रशिक्षक रानाले बताउनुभएको छ । सोही कार्यक्रममा रहेर मिति २०८०/०२/०४ गते रेडक्रस सर्कल गुल्मी जिल्लाको ५० औं स्थापना दिवसमा आयोजित जिल्ला स्तरिय वक्तृत्वकला प्रतियोगितामा प्रथम भएकि सोही बिद्यालयकि छात्रा रीतिका गौतमलाई पनि सम्मान गरिएको छ ।

 

सम्पुर्ण बिद्यालय परिवारले भरपुर सहयोग गरेकोले गर्दा कार्यक्रम सहज रुपमा सपन्न भएको भन्दै रेडक्रस सर्कलकी अध्यक्ष एलिश्मा बिश्वकर्माले सबैलाइ धन्यवाद ब्यक्त गर्दै आगामी दिनमा यस्ता खाले कार्यक्रम गर्न थप हौसला र प्रेरणा मिलेको बताउनुभएको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *