४१ औं वि . पि स्मृती दिवस रुरुमा नि मनाइयो

 

चुरामणि  तिमिल्सिना  साउन   ६

४१ औं वि पि स्मृति दिवसको अबसरमा रुरु धाम रिडीमा वूक्षारोपण कार्यक्रम गरिएको हो। नेपाली काङ्रेस वडा न १ गाँउ समितिको आयोजनामा बिष्णु पञ्जरको भिरमा बृक्ष रोपण गरिएको हो। हरेक वर्ष यस्तै स्मृती दिवस पारेर फरक फरक कार्यक्रम गर्दै आयको वडा सभापती अमुल्य श्रेष्ले जानकारी दिनु भयो
कार्यक्रममा क्षेत्र न १ का क्षेत्रीय सभापती पारिस्वर ढकालले कोइराला ले पाटि र देशमा पुर्याउनु भएको योग्दान को चर्चा गर्दै उहाँले गरेका हरेक विषय कृतिमान रहेकाले उहाँ लाई कहिलै पनि भुल्न नसकिने बताउनु भयो।

 

यसै सन्दर्भमा काठमाडौ बाट घन्स्याम भण्डारीले सामाजिक सन्जालममा लेख्नु भएको विषय बस्तु जस्ताको त्यस्तै उहाँको केही स्वास्थ जानकारी सहित

बि पी स्मृति दिवस ।

नेपालमा भएको ०३६ सालको आन्दोलनताक म अधययनको लागि काशीमा थिएँ । प्रवासी नेपाली विद्यार्थी संघमा आबद्धताको कारणले वि पी कोइरालासँग मेरो पहिलो भेट भएको त्यसै बेलामा हो । तिनताक उहाँ अस्वस्थ नै हुनुहुन्थ्यो घाँटीमा गरिएको क्यान्सरको अप्रेसनको कारणले बोली नबुझिने र मधुरो भएको कारणले बोल्नका लागि सानो माइकको प्रयोग गर्नुहुन्थ्यो । त्यही माइकमा सुनेको सारगर्भित सम्बोधन आज मेरो मानस पटलमा झल्झली आएका छन् । पछि पनि भेट भयो तर त्यो पहिलो भेट धेरै संझना आउँछ । बनारसको लक्सा रोडमा रहेको उहाँको निवासमा हामी पुग्दा उहाँको परिवारले गरेको स्वागतको पनि संझना आउँछ । सबै परिवार बडो मायालु पारामा बोलेको देखेर हामी दंग गरेका थियौं । पछि उहाँको साहित्य पढें उहाँ साच्चै महामानव हुनुहुन्छ । आज ४१ औं स्मृति दिवसमा हार्दिक श्रद्धा सुमन अर्पण गर्दछु !

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *