पाल्पाको चापपानीमा अखण्ड हरि कृतन चल्दै गाइ भैसिमा रोगब्याधि नलाउस भन्ने कामनाका साथ ४८ औं वर्षमा प्रवेश

चुरामणि  तिमिल्सिना , पाल्पा फागुन  ५

पाल्पाको बगनासकाली गाउँपालिका वडा ९ चापपानी खहरेखोलामा बिहान ९ .५० देखी अखण्ड हरिकृतन सुरु भएको छ । ४८ औं अखण्ड हरि कृतनमा स्थानीय झन्डै ३० घर धुरिको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो। गाइ भैसि बाख्रा गोरु लाई कुनै पनि प्रकारको रोगहरु नलाउस र बाघहरुले गाउँघरमा आतंक नमच्चाउन भनेर यसरी अखण्ड हरिकृतन गरिएको मन्दिर समितिका अध्यक्ष टिकाराम तिमिल्सिनाले जानकारी दिनुभयो। भजनमा तानसेन, दर्लमडाडा, बझादि, सिखरे दरुङ्गाका भक्तजनको सहभागीता रहेको छ ।

बिहान बिधिवत रुपमा आदि शक्ति भगवती माताको पुजाआजा गरि थालीएको कृतन राति १० बजे सम्म सन्चालन हुनेछ । बिगतका वर्षहरुमा २४ घन्टे भएता पनि १२ वर्ष यता देखि भने १२ घन्टा नै कायम राखीएको स्थानीय मुक्तिराम तिमिल्सिनाले जानकारी दिनुभयो। यस्तै अखण्ड कृतन यस गाउँमा प्रत्येक वर्ष ३ वटा मन्दिरमा फरक फरक समयमा गरिन्छ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *