तुराङ्ग बहुप्राविधिक शिक्षालय स्थापनाको तेस्रो बर्ष प्रवेश

फागुन १३

प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायीक तालिम परिषद्को ३६ औँ बार्षिकोत्सव समारोह तथा तुराङ्ग बहुप्राविधिक शिक्षालय स्थापनाको तेस्रो बर्ष प्रवेशको अवसरमा हिजो विभिन्न कार्यक्रम सम्पन्न गरिएको छ ।

गुल्मीको चन्द्रकोट गाउँपालिका – तुराङ्गमा रहेको शिक्षालय २०७८ सालमा स्थापना भएको थियो । कार्यक्रमको अवसरमा यस बर्ष भर्ना भएका नयाँ विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गरिएको थियो ।

त्यसैगरी शिक्षालयले चलाएको प्राविधिक तालिमका सहभागिहरुलाई प्रमाण पत्र वितरण गरिएको थियो । यो बर्ष कृषि र भेटेनरीतर्फ गरी ४० विद्यार्थी भर्ना भएका छन् । नवआगन्तुक विद्यार्थी एवं तालिमका सहभागिहरुलाई कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि सत्यवती गाउँपालिकाका अध्यक्ष टिकाराम पाण्डे, चन्द्रकोट गाउँपालिकाका अध्यक्ष युवराज केसी, शिक्षालय प्रमुख प्रदिपराज पाण्डे लगायतले स्वागत एवं प्रमाण पत्र वितरण गर्नुभयो ।

तुराङ्ग बहुप्राविधिक शिक्षालयमा कृषि र भेटेनरीतर्फ ४०/४० गरी कुल ८० विद्यार्थीले अध्ययन गर्न पाउँछन् । तर उक्त संख्याको आधामात्रै भर्ना भएको शिक्षालयले जनाएको छ । शिक्षालय स्थापनाको तेस्रो बर्ष चलिरहदा अहिलेसम्म शिक्षालयमा ८३ विद्यार्थी भर्ना छन् । सत्यवती र चन्द्रकोट गाउँपालिकाले ८/८ विद्यार्थीलाई निशुल्क अध्यापन गराउने कार्यक्रम ल्याएका छन् ।

जसमा अहिले सत्यवतीका ८ र चन्द्रकोट छ विद्यार्थीले निशुल्क अध्ययन गरिरहेका छन् । कुल तीन बर्षे कोर्ष निजी कलेजमा अध्ययन गर्दा तीन लाख बराबर खर्च हुन्छ । तर सरकारको आङ्गिक क्याम्पस रहेको शिक्षालयमा ४० हजारमा तीन बर्षे कोर्ष अध्ययन गर्न पाइने शिक्षालय प्रमुख प्रदिपराज पाण्डेले जानकारी दिए । हाल क्याम्पसको आफ्नै संरचना र जग्गा छैन । जसका लागि मानका टिकाराम बहुमुखी क्याम्पसको नौ वटा कोठा लिएर प्रशासनिक काम गरेको छ भने स्थानीयको चार रोपनी जग्गा लिएर विद्यार्थीहरुलाई अभ्यास गराइएको छ ।

शिक्षालयले विद्यार्थीहरुलाई अभ्यास गराउनको लागि थप १० रोपनी जग्गा भाडामा लिने तयारी गरेको छ । शिक्षालयमा गुल्मीका साथसाथै हुम्ला, जुम्ला, मुगू, बाजुरा, बाँके, सुर्खेत, लमजुङ्ग, प्युठान लगायतका ठाउँबाट विद्यार्थीहरु आएका छन् । कार्यक्रममा बोल्दै सत्यवती गाउँपालिका प्रमुख टिकाराम पाण्डे र चन्द्रकोट गाउँपालिका प्रमुख युवराज केसीले शिक्षालयको बृहत्तर विकासको लागि पालिकाले सक्दो सहयोग गर्ने बताए । कार्यक्रममा गुल्मीका कोष तथा लेखा नियन्त्रक झविन्द्र बेल्वासे, विभिन्न वडाका वडाध्यक्षहरु, पत्रकार, स्थानीय समाजसेवी लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

 

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *