रुरुक्षेत्र गाउँपालिकाको आर्थिक बर्ष २०८१ /८२ को नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत, ४० जनालाई बार्षिक रोजगारी दिईने

वैशाख २८
रुरुक्षेत्र गाउँपालिकाकाको गाउँ सभाको १६ औं अधिवेशनको पहिलो वैठकमा गाउँपालिका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले आगामी बर्षको नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गर्नु भएको छ ।

स्वास्थ्य, शिक्षा र ,स्थानिय रोजगारी प्राथमिकतामा राख्दै आज सुरु भएको १६ औं अधिवेशनको पहिलो बैठकमा चालु आर्थिक बर्षका धेरै कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिदै आगामी आर्थिक बर्षको नीति तथा कार्यक्रम पेश गर्नु भएको हो ।

स्वास्थ्यका धेरैकार्यक्रमलाई निरतरता दिदै निशुल्क थाईराईड परिक्षण थपिएको छ । शिक्षामा शिक्षक सरुवा देखि प्रोत्साहन र संचालित स्कूल बसको लागि अनुदान र बिद्युतिय सवारी साधन बिद्यालयलाई उपलब्ध गराउने, संस्कृत माबिमा गुरुकुलिय शिक्षाको लागि आबासको ब्यवस्था गरिने,सबै बिध्यालयलाई प्रबिधि मैत्री बनाउने, पालिकाभित्र संचालित अटोको भाडा निर्धारण र रुटको ब्यवस्था गर्ने, पालिका भित्रका मुख्य बजारमा हार्टबजार संचालन, एक वडा एक ब्यवसायिक नर्ससरी,क्षतिपूर्ती सहितको नागरिक बडा पत्र, लगानी सम्मेलन, १० लाख भन्दा कमका योजना टोलबिकास समिति मार्फत गर्ने र बिकास निर्माणमा ठूला उपकरण प्रयोग नगरि कम्तिमा ४० जना स्थानियलाई रोजगारी दिइने नीति सार्वजनिक गरिएको छ ।

यस्तै संरचना बनाउदा नक्सा पास गर्ने ब्यवस्था, परमपरागत झ्यालढोका बनाउन अनुदान, प्लाष्टिकका झोला बिस्थापित गर्ने झोला बनाउने उद्योग संचालन गर्न अनुदान दिने लगायतका स्थानिय बिभिन्न रोजगारी तथा जिपलाईन जस्ता साहसिक तथा पर्यटकिय कार्यक्रम निजिक्षेत्र संगको साझेदारिमा संचालन गर्ने लगायतका केहि महत्वाकांक्षी योजना समेत आगामी नीति तथा कार्यक्रममा समाबेस गरिएको छ ।

सभा संचालन प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत लक्ष्मण पाण्डेयले गर्नु भएको थियो । आगामी नीति तथा कार्यक्रम रुरु एफ एमको फेसबुक पेजबाट पूर्ण पाठको लाईभ भिडियो हेर्न र सुन्न सकिन्छ ।

प्रतिक्रिया

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 853

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *