औषधि व्यवसायी संघ लुम्बिनी प्रदेशको बैठक रेसुङ्गामा र  जिल्ला साधारणसभा तम्घासमा  सम्पन्न

औषधि व्यवसायी संघ लुम्बिनी प्रदेशको बैठक रेसुङ्गामा र  जिल्ला साधारणसभा तम्घासमा  सम्पन्न ।

राम कृष्ण कंडेल बैशाख २९ गुल्मी । नेपाल औषधि व्यवसायी संघ लुम्बिनी प्रदेशको प्रदेश स्तरीय पुर्ण  बैठक गुल्मीको ऐतिहासिक धार्मिक एवम् पर्यटकीय स्थल रेसुङ्गा यज्ञशालामा शुक्रबार साझ सम्पन्न भएको छ ।

प्रदेश कार्यसमिति अध्यक्ष लुकराज न्यौपानेको अध्यक्षतामा सम्पन्न बैठकमा  प्रमुख अतिथि एवम्  रेसुङ्गा नगरपालिकाका मेयर खिलध्वज पन्थीले प्रदेश स्तरीय बैठक नेपाल कै धार्मिक , पर्यटकीय ऐतिहासिक स्थान  रेसुङ्गा तपोभुमिमा स्वागत गर्न पाँउदा आफू अत्यन्तै हर्षित भएको र  आफूले विकासका कामहरू मध्ये  स्वास्थ्य क्षेत्रलाई पहिलो प्राथमिकता दिदै   उल्लेखनीय प्रगति गरेको उदाहरण बताउँदै गुल्मी अस्पतालमा हाडजोर्नी विशेषज्ञ सेवा, मृगौला डाइलाइसिस सेवा लगायतका थुप्रै  सेवा सुचारु गरेको  र निकट भविष्यमा थप सेवा बिस्तार गर्ने योजनाका साथ अघि बढिसकेको बताउदै औषधि व्यवसायीका  समस्या समाधानमा आफू सधै साथमा रहेको बताउनु भएको थियो ।
तेस्तै शनिबार नेपाल औषधि व्यवसायी संघ गुल्मी शाखाको नवौं साधारणसभा तम्घास गुल्मीमा सम्पन्न भएको छ । नवनिर्मित रेसुङ्गा नगरपालिका ७ साखिनडाडामा गुल्मी जिल्ला शाखा अध्यक्ष फर्शुराम पाण्डेको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा औषधि व्यवसायी संघका केन्द्रिय वरिष्ठ उपाध्यक्ष रामप्रसाद खरेलको प्रमुख आतिथ्यता र लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष लुकराज न्यौपानेको बिशिस्ट आतिथ्यता रहेको थियो । कार्यक्रममा बिगतमा औषधि ब्यवसायमा लागि योगदान पुर्याउनु भएका अग्रज औषधि व्यवसायी तथा जेष्ठ नागरिकहरु चिरञ्जीवी भण्डारी ,गोविन्द भक्त पौडेल , पुर्ण बहादुर राना , देव बहादुर बुढाथोकी र हरि प्रसाद पोख्रेल गरि पाँच जनालाई  दोसल्ला ओढाएर सम्मानपत्र सहित सम्मान गरिएको छ । गुल्मी जिल्ला वरिष्ठ उपाध्यक्ष पार्वता थापाको स्वागत मन्तव्य रहेको कार्यक्रममा लुम्बिनी  प्रदेश पुर्व अध्यक्ष शिव ज्ञवाली आफ्नै भवनमा साधारणसभा गर्न पाउनु  अग्रजहरुको देन र बर्तमान समितिको सक्रियता  रहेको बताउनुभएको थियो । साथै ज्ञवालीले औषधि व्यवसायीहरुमा रहेका अप्ठेरोहरु तथा चुनौती हरुलाई मिलेर समाधान गर्नुपर्ने बताउनु भएको थियो । बिशिस्ट अतिथी लुकराज न्यौपानेले शुभकामना मन्तव्य राख्दै गुल्मी जिल्ला कार्यसमितिले लुम्बिनी प्रदेशभरका सम्पुर्ण जिल्लाहरुको प्रतिनिधित्व गराएकोमा गुल्मी जिल्ला कार्यसमितिलाई धन्यवाद व्यक्त गर्दै व्यवसायीका समस्या समाधान गर्न जिल्ला, प्रदेश र  केन्द्रिय समिती संघ मिलेर अघि बढिरहेको बताउनु भयो ।  प्रमुख अतिथि खरेलले शुभकामना मन्तव्य राख्दै  गुल्मी जिल्लामा भवन  निर्माण  सम्पन्न गर्ने सम्पुर्ण कार्यसमिति तथा व्यवसायीहरुलाई धन्यवाद दिनुभएको थियो । जिल्ला सक्रिय भयो भने मात्रै प्रदेश र केन्द्र मजबुत हुने बताउँदै औषधि व्यवसायी भनेको  अन्य व्यवसाय जस्तो सजिलो नभएको र  अत्यन्तै संवेदनशिल व्यवसाय भएको हुँदा सम्पुर्ण व्यवसायीहरुले आफ्नो व्यवसाय प्रती गर्व महसुस गर्दै   सजकता अपनाउनु पर्ने बताउनु भएको थियो ।

कार्यक्रममा  औषधि व्यवसायी संघ पाल्पा जिल्ला कार्यसमितिको तर्फबाट पाल्पा जिल्ला अध्यक्ष विष्णु केसीले  गुल्मी जिल्लाको संघको भवन निर्माणकार्यको लागि सहयोग स्वरुप नगद रु अठार हजार बराबरको चेक हस्तान्तरण गर्नुभएको थियो । कार्यक्रमको संचालन तथा प्रगति प्रतिवेदन प्रस्तुत  महासचिव श्रीकृष्ण भट्टराईले गर्नुभएको थियो ।  बन्दसत्रमा कोषाध्यक्ष अनन्तराज अधिकारीले  २९ लाख   बराबरको आय ब्यय प्रतुत गर्नुभएको थियो ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 853

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *