गुल्मीको कालीगण्डकीमा जेष्ठनागरिक सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न

प्रतिमा  भट्टराई

बैशाख   ३०

गुल्मीको कालिगण्डकी गाउपालिका वडा न १ मा जेष्ठ नागरिक लाई सम्मान गरिएको छ । वडा न १ को आर्थिक सहयोग बाट कार्यक्रम गरिएको हो। सम्मान कार्यक्रममा वडा न १ मा रहेका ८० वर्ष पुरा हुनु भएका ६९ जना जेष्ठ नागरिकहरु लाइ तातो पानी पिउनको लागि थर्मस र लाइट दिएर सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न गरियो ।

गाउँघरका पाका पुस्ता तथा आफ्नामार्गदर्शक दिने जेष्ठनागरिक गहनाका रुपमा हुने पुराना कुराका दस्ताबेज पनि हुने हुँदा उनिहरु लाई सम्मान जनक तरिकाले बाच्न सिकाउन सानो भएपनि मायाको चिनो र आफुहरु लाई आशिर्वाद दिने बुवा आमा लाई सम्मान गर्न पाउदा आफुहरु अत्यन्त खुशी भएको वडा न १ वडा अध्यक्ष लालु प्रसाद पाण्डेले बताउनु भयो ।


गाउँ घरमा जेष्ठ नागरिकको सम्मान भएपनि पछील्लो समयमा बढि मात्रमा स्थानीय तहले खोजी खोजि सम्मान गर्ने आशिर्वाद लिने गरेको र आगमी दिन्मा पनि वडाले राखेका यस्ता रचनात्मक कार्यहरु लाई पालिकाले थप सहयोग गर्ने गाउँपालिकाका अध्यक्ष बेद बहादुर थापाले जानकारी दिनु भयो ।

यता कार्यक्रम पछी सम्मान लिदै चिउरेका १०७ वर्षका जेष्ठ नागरिक तुल्सिराम भट्टराइ र सोहि उमेर समुहकी हर्मिचौर निवासी थानिसरा पाण्डेले आफुहरु लाई यसरी आफ्नै भाइ भतिजा र छोरी बुहारी जस्ता आफन्त ले औपचारिक समारोहको आयोजना गरेर सम्मान गर्दा खुशीका आँशु आएको बताउदै जनप्रतिनिधिले अन्य बेलामा पनि स्वास्थको चेक जाँच सत्सङगत कार्यक्रम संगै पुनर्मिलन गराउदा आफुहरुमा सदै खुशी छाएको बताउनु भयो कार्यक्रमको सहजीकरण वडा सचिव सागर आले र सामाजिक परिचालिका मोनिका बस्यालले गर्नु भएको थियो। कार्यक्रममा जनप्रतिनिधि , सामाजिक अभियानताहरु शिक्षाप्रेमि महानुभावहरु बौद्धिक बर्ग लगायतको आतिथ्यता रहेको थियो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 853

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *