गुल्मीको दौगामा एकदिन वित्तीय साक्षरता कार्यक्रम सम्पन्न

चुरामणि तिमिल्सिना  रिडी

गुल्मीको दौगामा एक दिने वित्तीय साक्षरता कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ। साइन रेसुङ्गा डेभलपमेन्ट बैंक लिमिटेड खर्ज्याङ शाखाको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको हो।
साइन साइन रेसुङ्गा डेभलपमेन्ट बैंक लिमिटेड गुल्मीका अपर कलस्टर हेड कृष्ण हरि भण्डारीको अध्यक्षता रहेको कार्यक्रममा छत्रकोट गाउँपालिका गुल्मीका वार्ड नम्बर ६ का वडाध्यक्ष नारायण रेश्मी को प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो। कार्यक्रममा खर्ज्याङ शाखाका प्रबन्धक विष्णु विकेले बैंक तथा वित्तीय बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरूले गर्ने काम कर्तव्य अधिकार यसको क्षेत्र यसले प्रदान गर्ने कर्जा ब्याज हुन सक्ने क्षति र यसले ग्रामीण भेगमा पुर्याएको योगदानको विषयमा चर्चा गर्दै बैंकमा कारोबार गर्दा ख्याल गर्नुपर्ने महत्वपूर्ण कुरालाई समेत जानकारी गराउनु भएको थियो।

उहाँले प्रशिक्षण गर्दै पछिल्लो समय विभिन्न स्थानमा सहकारी हरू डुबेका प्रशस्तै उदाहरणहरु पनि जोड्दै सहकारी र बैंक बीचको भिन्नता का विषयमा चर्चा पनि गर्नुभएको थियो।
कार्यक्रममा जनप्रतिनिधि महिला समूह आमा समूह क्लब बौद्धिक वर्ग व्यापारी बुद्धिजीवी र शाखा कार्यालयमा खातावाला सदस्यहरूको उल्लेखनीय सहभागिता रहेको थियो।
। कार्यक्रममा आफ्ना भनाइ राख्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि वडा अध्यक्ष नारायण रेश्मीले यो कार्यक्रम यस ग्रामिण भेगमा अत्यन्तै उपयोगी भएकोले ५ /७ महिनाको फरकमा सञ्चालन गरिदिने हो भने कुनै पनि दिदीबहिनीहरु र स्थानीय बौद्धिक व्यक्तित्वहरु बैंक तथा वित्तीय संस्थासँग कारोबार गर्दा ढुक्क तरिकाले कारोबार गर्न सक्ने बताउनुभयो।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *