गाउँपालिकाले किसानहरुलाई दियो पाडी उपहार

भुवन भुसाल, गुल्मी ।
गुल्मीको छत्रकोट गाउँपालिका वार्ड न ४ का किसानहरुलाई पाडी उपहार दिइएको छ ।
कृषि पेशा गरिरहेका तर आर्थिक रुपमा कमजोर किसानलाई छत्रकोट गाउँपालिकाले भैसिको पाडी उपहार स्वरुप प्रदान गरेको छ । आर्थिक बर्षको अन्त्य सम्म पनि योजना कार्यान्वयन नभएको अवस्थामा नयाँ निर्वाचित जनप्रतिनिधिको अनवरत खटाईले आफुहरुले पाडी उपहार पाएको भन्दै किसान हर्षित भएका छन ।

मागका आधारमा वार्डका २७ जना किसानहरुलाई पाडी प्रदान गरिएको वडा अध्यक्ष गुणाखर ज्ञवालीले बताउनुभयो । दूध उत्पादनका निम्ति भैंसी प्रवर्द्धन कार्यक्रम अन्तर्गत २७ जना किसानहरूलाई भैसिको पाडी दिइएको हो ।

“जो किसान पौरखी छ, तर आर्थिक अवस्था कमजोर छ उनिहरुलाई छनोट गरेर पाडी बितरणका निम्ति छनोट गरिएको हो ” वडा सदस्य केशब कंडेलले भन्नुभयो । नेपाल सरकारको दूध मिसन कार्यक्रम अन्तर्गत भैंसी प्रवर्द्धन कार्यक्रम बाट पाडी बितरण गरिएको हो ।

बितरण गरिएका भैंसी किसानहरुले ३ बर्ष सम्म बिक्रि गर्न पाउदैनन् , प्रत्येक ३ /३ महिनामा अनुगमन गर्ने सर्तमा भैसिको पाडी बितरण गरेको दिगाम भैंसी पालन उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष चुण्ड प्रसाद कंडेलले बताउनुभयो ।

बितरण गरिएका सबै पाडिहरुको आज बिमा समेत गरिएको छ । छत्रकोटका पशु शाखा प्रमुख टेकराज खनालले गत बर्ष भैंसी बितरण कार्यक्रम आलोचित भएकाले ब्यवसायीक रुपमा भैंसी पालन गरेर आम्दानी लिन आग्रह गर्नुभयो । कार्यपालिका सदस्य भगवती न्यौपाने वडा सदस्य थानेस्वर पन्थ र कृषि प्राबिधिक पबित्रा खनाल लगायतको उपस्थितिमा भैसिका पाडी बिरतण गरिएको हो ।

२७ वटा पाडी स्थानिय जनप्रतिनिधि , समुहका पदाधिकारी लगायतको सक्रियतामा छत्रकोट भित्रै खरिद गरिएको हो । खरिद गरिएका पाडी एकै स्थानमा राखी चिट्ठा प्रणाली बाट बितरण गरिएको छ ।

About Author

रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
रुरु संचार मिडिया प्रा.लि
Articles: 871

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *